Maag

John Fowles

Sisu tutvustus

Fowlesi loomingus on korduvaks motiiviks kangelase konflikt eneseteostuse ning ühiskonnas eksisteerivate reeglite vahel. Tihti juhatab kangelast vabaduse poole keegi saladuslik tundmatu ning teetähiseks pole mitte keelud ja käsud, vaid üha uued mõistatused. Nii satub ka „Maagi” minategelane Nicholas Urfe ühel Kreeka saarel psühholoogilisse mängu, milles põimuvad tihedalt reaalsus ja illusioonid.

Eessõnas Fowlesi peateoseks peetud „Maagile” on autor öelnud, et raamatu tähendus on just see reaktsioon, mille raamat lugejas esile kutsub, ning ta ei taha öelda, nagu oleks olemas mingi „õige” reaktsioon.

“On palju põhjusi, miks John Fowlesi „Maag“ kuulub mu lemmikute hulka. Üks neist väljendub mõttes, et mida rohkem inimene vabadust mõistab, seda vähem tal seda on. Fowlesi romaan esitabki erootilise põneviku käigus küsimuse: kui vaba peab olema inimese armastus? Kas inimene peaks teostama armastuse kaudu iseennast või iseenda kaudu armastust? Üks võimalik vastus: armastus teeb inimese heaks ainult siis, kui inimene teeb midagi armastuse heaks, kui ta võtab oma armastuse eest vastutuse.” Jan Kaus

Detailne info

Teised on vaadanud

Liz Fenwick

Cornwalli armulugu

21,25 

Soodus

John Banville

Varjutus

5,00 

18,90 

Eric-Emmanuel Schmitt

Oscar ja Roosamamma

17,40 

Jonas Jonasson

Kirjaoskamatu, kes päästis Rootsi kuninga

21,30 

Sofi Oksanen

Puhastus

18,35 

Soodus

Dave Eggers

Ring

3,00 

24,20 

Haruki Murakami

1Q84

III osa

24,90 

William Boyd

Üks inimsüda

28,00 

Soodus

Helen Oyeyemi

Härra Fox

6,03 

23,20 

Umberto Eco

Praha kalmistu

25,15