Me olime noored, me tahtsime elada

Jüri Hanko

Sisu tutvustus

Nende mälestuste kirjapanija Jüri Hanko sündis 1924. aastal Tallinnas. Mõni aasta peale tema sündi läks Jüri isa laevaäri pankrotti ja algas nende perekonna lagunemine. Kolmekümnendate aastate keskpaigas lahutasid vanemad juba ametlikult ja veidi hiljem abiellusid mõlemad uuesti. Jüri ristiisa oli Anton Hansen Tammsaare ning nende kodus võis tihti kohata Eesti tolleaegset kultuuri- ja haritlaskonda, kellega Jüri isa tihedasti lävis.
Jüri arreteeriti 26. septembril 1944 Tallinnas. Sõjatribunali otsusega mõisteti ta 25 aastaks vangilaagrisse ja viieks aastaks asumisele, saadeti Magadani oblastisse Kolõmasse. Raamat räägib nii tema elust esimese vabariigi ajal kui ka rasketest üleelamistest Siberi vangilaagrites, kuni 1956. aasta kojutulekuni. Kuigi nii Jüri Hankol kui ka tema vennal ja õel õnnestus Siberi kannatused üle elada ja kodumaale naasta, abielluda ning lapsedki saada, ei suutnud neist keegi oma unistusi täita, soovikohast haridust saada ega võimetele vastavat tööd leida. Neil kõigil jäid hingehaavad kuni elu lõpuni.

See raamat on ühe mehe, ühe perekonna ning täitumata jäänud unistuste lugu. See on jutustus raskest ajast ning keerulistest valikutest.

Detailne info

Teised on vaadanud

Soodus

Sandra Vungi

Käpp ja kapsarulliplaneet

7,00 

15,80 

Alex Gregory

Isaga õue

Julgete isade ja kartmatute laste toredad seiklused vabas õhus

20,45 

Indrek Silver Einberg

Uudiseid Nebošovost

16,70 

Kimmo Takanen

Murra tundelukke

20,45 

Winston Graham

Kuri hoovus

Seitsmes Poldarki raamat

25,10 

Indrek Hargla

Apteeker Melchior ja timuka tütar

Kriminaalromaan vanast Tallinnast

17,90 

Indrek Rohtmets

101 Eesti looduspaika

22,30 

Soodus

Emil Kolozsvari Grandpierre

Imeflööt

7,00 

11,89 

Bernadette Fisers

Väike raamat suurest kaalulangetamisest

15,40 

Peter Hagen

Meisterda ise aias

34 projekti kõrgpeenrast tomatimajani

19,30