Mees, kes otsis oma varju

Millenniumi sarja 5. raamat

David Lagercrantz

Sisu tutvustus

Lisbeth Salander kannab karistust Flodberga naistevanglas, kus ta tunneb end võrdlemisi turvaliselt ja teeb kõik selleks, et vältida konflikte teiste kinnipeetavatega. Flodberga on aga vangla, mis on langenud täielikult vangide kontrolli alla. Kui Lisbeth kaitseb üht noort Bangladeshist pärit naist, satub ta kohe vastamisi vangla mitteametliku juhi Benitoga.
Vanglasse tuleb Lisbethile külla Holger Palmgren, kelle käsutusse jõudnud dokumendid heidavad uut valgust naisele lapsepõlves räigelt liiga teinud sotsiaalsüsteemile. Seejärel palub Lisbeth Mikael Blomkvisti abi väikese taustauuringu läbiviimiseks. Ta palub Mikaelil aidata kontrollida Leo Mannheimeri, ühe Stockholmi pealtnäha maineka börsimaakleri tegevust.
Kuidas on edukas noormees seotud Lisbethi minevikuga? Ja kuidas saab Lisbeth hakkama vanglas, kus vastasseis Benito ja tema kambaga muutub päev-päevalt üha plahvatusohtlikumaks? Nagu ikka, seisab ta ebaõiglusele otsustavalt vastu ning selgitab välja tõe. Ükskõik mis hinnaga.
David Lagercrantzi kirja pandud viies raamat Millenniumi-sarjast on ülipõnev lugu, mis kõneleb riigipoolsest ülekohtust ja mineviku varjudest Lisbethi lapsepõlves.

Detailne info

Teised on vaadanud

Cecilia Ekbäck

Hunditalv

22,25 

Soodus

Graeme Macrae Burnet

Tema verine sepitsus

3,00 

23,20 

Soodus

Erik Axl Sund

Klaaskehad

Musta melanhoolia triloogia I osa

3,00 

22,20 

Joakim Zander

Ujuja

19,90 

Robert Galbraith

Kus on kurja kodu

23,20 

Soodus

David Cronenberg

Hävitatud

5,00 

21,25 

Fred Vargas

Libahunt

21,25 

Ann Cleeves

Valged ööd

Shetlandi sarja teine romaan

23,20 

Lee Child

Raskem tee

24,20 

Douglas Lindsay

Surnute laul

23,20