Ilmumas

Meremaa II

Tehanu. Teine tuul

Ursula K. Le Guin

Sisu tutvustus

Ursula K. Le Guini „Teine tuul” on mõeldud lõpetama tema Meremaa sarja, mille valmimine võttis autoril aega kolmekümne aasta ringis. Kui esialgne Meremaa triloogia („Meremaa võlur”, „Atuani hauad” ja „Kaugeim kallas”) on veel liigitatav laste- või noortekirjanduseks, liigub neljas romaan „Tehanu” juba kindlalt täiskasvanutele mõeldud kirjanduse valda. Seda suunda jätkab ka „Teine tuul”.

„Tehanus” toob Le Guin väga mehelikku võlurite maailma naise vaatepunkti ja igapäevase vägivalla, millega naised peavad toime tulema, „Teine tuul” lõhub kogu senise ettekujutuse Meremaa maailmakorrast ning elu ja surma tasakaalust. See tasakaal lõi kõikuma juba „Kaugeimas kaldas”, kuid sarja peategelane Ged taastas selle oma maagiliste võimete hinnaga. „Teises tuules” ähvardab surmavald lõhkuda müüri elavate ja surnute vahel ning kõigil tuleb põhjalikult järele mõelda, kus on tehtud saatuslik viga.

Ursula K. Le Guin on üks maailma vägevatest kirjanikest. Ta on saanud viis Hugo ja viis Nebula auhinda, National Book Awardi ja Kafka kirjanduspreemia.

„Teine tuul” ilmub ühes köites „Tehanuga” ja tulekul on veel ka köide, milles on kõik Le Guini Meremaaga seotud lühijutud.

Detailne info

Teised on vaadanud

Ursula K. Le Guin

Meremaa. Esimene triloogia

Atuani haud. Kaugeim kallas. Meremaa võlur

24,20 

Robin Hobb

Salamõrtsuka teekond I

III raamatu 1. osa

22,80 

Soodus

Robin Hobb

Hull laev I

Eluslaevnike triloogia teine raamat. 1. osa

8,00 

25,15 

Peter V. Brett

Pealuutroon

24,15 

Terry Pratchett

Pikkmarss

24,20 

Terry Pratchett, Stephen Baxter

Pikk utoopia

24,20 

Robin Hobb

Salamõrtsuka õpilane I

I raamat

17,57 

George R. R. Martin

Mõõkade maru I

Esimene osa: teras ja lumi

19,30 

Soodus

Pierce Brown

Kuldne poeg

7,00 

25,15 

Soodus

Ann Leckie

Abistav õiglus

1. osa

3,00 

21,25