Metsaaed

Hanna Marttinen, Ella Räty

Sisu tutvustus

Selles raamatus leidub rohkelt ideid ja nõuandeid, kuidas kujundada risusest rägastikust loodusega kooskõlas olevat põhjamaist metsaaeda.
Kui uue aia rajamisel lähtuda koha looduslikust taimestikust, püsivad aia rajamise kulud mõistlikkuse piirides ja see töö ei murra ka konti. Puhmaid või samblavaipa ei pea muru pärast üles rebima. Puude alla võib istutada põõsaid ja püsikuid, mis tulevad seal hästi toime ka ilma pideva kastmise, väetamise ja lupjamiseta. Kui aga kasvupaiga tingimusi parandada, saavad metsaaias kenasti hakkama isegi nõudlikud rododendronid, magnooliad ja tulbid.
Metsaaed võib olla mõne ruutmeetri või mitme hektari suurune – ja see sobib peaaegu igale poole. Selle võib rajada linnaõuele, suvilat ümbritsevasse metsa, põllule või kas või tühjale krundile, kus pole veel ühtki puud.
Lisaks taimevaliku ja hooldamissoovitustele annavad Soome tunnustatud aianduseksperdid nõu, kuidas teha teeradasid, müüre, tarasid, aiaveekogusid ja hubaseid isteplatse. Raamatusse valitud rajatised on väga lihtsad ja neid on kerge ehitada ka ilma eelneva kogemuseta.

Detailne info

Teised on vaadanud

Pentti Alanko

Püsililled

29,90 

Zia Allaway

Tubane aiapidamine

Loominguline lähenemisviis toidu- ja maitsetaimede kasvatamisele

24,15 

Väino Eskla, Sulev Järve

Puude ja põõsaste lõikamine

15,90 

Toomas Kukk

Eesti vähetuntud taimed

21,40 

Liz Dobbs

1001 taime, mida elu jooksul tundma õppida

33,90 

Frank M. von Berger

Sibullilled

15,40 

Soodus

Eneli Käger

Aiast siin- ja sealpool aknalauda

5,00 

18,90 

Joyce Russell

Nutikad aiaprojektid

Lehekomposti mahutist tööriistakuuri sisustuseni

23,90 

Martin Haberer

Ilukõrrelised

15,40 

Mart Ojasalu

Roosid Eesti aedades

22,30