Metsaaed

Ella Räty, Hanna Marttinen

21,90 

Sisu tutvustus

Selles raamatus leidub rohkelt ideid ja nõuandeid, kuidas kujundada risusest rägastikust loodusega kooskõlas olevat põhjamaist metsaaeda.
Kui uue aia rajamisel lähtuda koha looduslikust taimestikust, püsivad aia rajamise kulud mõistlikkuse piirides ja see töö ei murra ka konti. Puhmaid või samblavaipa ei pea muru pärast üles rebima. Puude alla võib istutada põõsaid ja püsikuid, mis tulevad seal hästi toime ka ilma pideva kastmise, väetamise ja lupjamiseta. Kui aga kasvupaiga tingimusi parandada, saavad metsaaias kenasti hakkama isegi nõudlikud rododendronid, magnooliad ja tulbid.
Metsaaed võib olla mõne ruutmeetri või mitme hektari suurune – ja see sobib peaaegu igale poole. Selle võib rajada linnaõuele, suvilat ümbritsevasse metsa, põllule või kas või tühjale krundile, kus pole veel ühtki puud.
Lisaks taimevaliku ja hooldamissoovitustele annavad Soome tunnustatud aianduseksperdid nõu, kuidas teha teeradasid, müüre, tarasid, aiaveekogusid ja hubaseid isteplatse. Raamatusse valitud rajatised on väga lihtsad ja neid on kerge ehitada ka ilma eelneva kogemuseta.

Detailne info

Teised on vaadanud

Mart Ojasalu

Roosid Eesti aedades

22,30 

Marje Riis

Mesiniku aabits

21,90 

Pentti Alanko

Püsililled

29,90 

Hendrik Relve, Indrek Rohtmets, ...

Eesti elusloodus

Kodumaa looduse teejuht

26,95 

Sulev Järve, Väino Eskla

Puude ja põõsaste lõikamine

18,90 

Ulrica Nordström

Sammal

Avasta. Kogu. Kasvata. Metsast aeda: teejuht sammalde salailma

25,90 

Jochen Veser

Taimekahjustajad

Diagnoos ja tõrjemeetodid

15,90 

Tiit Koha

Aiakahjurid

Kutsumata külalised aias

21,25 

Sulev Savisaar

Eesti sibullille-entsüklopeedia

22,82 

Toomas Kukk

Eesti taimede kukeaabits

24,15