Metsaaed

Ella Räty, Hanna Marttinen

21,90 

Sisu tutvustus

Selles raamatus leidub rohkelt ideid ja nõuandeid, kuidas kujundada risusest rägastikust loodusega kooskõlas olevat põhjamaist metsaaeda.
Kui uue aia rajamisel lähtuda koha looduslikust taimestikust, püsivad aia rajamise kulud mõistlikkuse piirides ja see töö ei murra ka konti. Puhmaid või samblavaipa ei pea muru pärast üles rebima. Puude alla võib istutada põõsaid ja püsikuid, mis tulevad seal hästi toime ka ilma pideva kastmise, väetamise ja lupjamiseta. Kui aga kasvupaiga tingimusi parandada, saavad metsaaias kenasti hakkama isegi nõudlikud rododendronid, magnooliad ja tulbid.
Metsaaed võib olla mõne ruutmeetri või mitme hektari suurune – ja see sobib peaaegu igale poole. Selle võib rajada linnaõuele, suvilat ümbritsevasse metsa, põllule või kas või tühjale krundile, kus pole veel ühtki puud.
Lisaks taimevaliku ja hooldamissoovitustele annavad Soome tunnustatud aianduseksperdid nõu, kuidas teha teeradasid, müüre, tarasid, aiaveekogusid ja hubaseid isteplatse. Raamatusse valitud rajatised on väga lihtsad ja neid on kerge ehitada ka ilma eelneva kogemuseta.

Detailne info

Teised on vaadanud

Varje Talivee

Eesti kaunimad aiad

23,90 

Soodus

Tiina Paasik

Köögiviljakasvataja aabits

7,90 

9,99 

Soodus

Liz Dobbs

1001 taime, mida elu jooksul tundma õppida

13,00 

33,90 

Harri Poom

Lauaviinamarjad oma aiast

19,90 

Soodus

Rein Sander

Metsast aeda

6,00 

19,30 

Toomas Kukk

101 Eesti lille

16,73 

Mart Ojasalu

Roosid Eesti aedades

22,30 

Hendrik Relve, Indrek Rohtmets, ...

Eesti elusloodus

Kodumaa looduse teejuht

26,95 

Toomas Kukk

Eesti taimede kukeaabits

24,15 

Tiit Koha

Aiakahjurid

Kutsumata külalised aias

21,25