Metsaaed

Hanna Marttinen, Ella Räty

Sisu tutvustus

Selles raamatus leidub rohkelt ideid ja nõuandeid, kuidas kujundada risusest rägastikust loodusega kooskõlas olevat põhjamaist metsaaeda.
Kui uue aia rajamisel lähtuda koha looduslikust taimestikust, püsivad aia rajamise kulud mõistlikkuse piirides ja see töö ei murra ka konti. Puhmaid või samblavaipa ei pea muru pärast üles rebima. Puude alla võib istutada põõsaid ja püsikuid, mis tulevad seal hästi toime ka ilma pideva kastmise, väetamise ja lupjamiseta. Kui aga kasvupaiga tingimusi parandada, saavad metsaaias kenasti hakkama isegi nõudlikud rododendronid, magnooliad ja tulbid.
Metsaaed võib olla mõne ruutmeetri või mitme hektari suurune – ja see sobib peaaegu igale poole. Selle võib rajada linnaõuele, suvilat ümbritsevasse metsa, põllule või kas või tühjale krundile, kus pole veel ühtki puud.
Lisaks taimevaliku ja hooldamissoovitustele annavad Soome tunnustatud aianduseksperdid nõu, kuidas teha teeradasid, müüre, tarasid, aiaveekogusid ja hubaseid isteplatse. Raamatusse valitud rajatised on väga lihtsad ja neid on kerge ehitada ka ilma eelneva kogemuseta.

Detailne info

Teised on vaadanud

Soodus

Urmas Laansoo

Retk taimede maailma

7,00 

15,62 

Toomas Kukk

Eesti taimede kukeaabits

24,15 

Liz Dobbs

1001 taime, mida elu jooksul tundma õppida

33,90 

Martin Haberer

Ilukõrrelised

15,40 

Jaan Mettik

Suur toalilleraamat

Teejuht taimede valikul ja kasvatamisel

22,90 

Indrek Rohtmets, Hendrik Relve, ...

Eesti elusloodus

Kodumaa looduse teejuht

26,95 

Väino Eskla, Sulev Järve

Puude ja põõsaste lõikamine

15,90 

Jüri Annist, Eve Ader, ...

Iluaianduse käsiraamat

28,55 

Aasta aias. Märkmik-kalender 2019

Märkmik-kalender 2019

12,10 

Pentti Alanko

Püsililled

29,90