Metsast aeda

Rein Sander

Sisu tutvustus

Esimene looduslill, mille seemneid ma peenrasse külvasin, oli kevadine seahernes. Seda meie kandis ei kasvanud. Seejärel tulid kukeharjad ja mägisibulad. Siis kuremõõk, millest rannaniidud tollal veel kirendasid. See kõik juhtus üle poolesaja aasta tagasi Pärnumaal.

Kubja talus Järvamaal kasvas meie tulles aias sinililli ja võsaülast, kullerkuppe ja kellukaid. Siin leidsid püsiva kasvupaiga needki taimed, mida aegade ja kolimiste kiuste olin endaga kaasas vedanud. Ka kuremõõk nüüdseks ammu hävinud rannaniidult.

See raamat tutvustab umbes kolmandikku omamaistest taimeliikidest, mis koduaeda sobivad. Olen valinud vaid need püsikud, mida ise kasvatan või olen kasvatanud – neid tunnen ma kõige paremini. Paljud neist on leidnud kasvupaiga meie Kubja talu aias Järvamaa kirdesopis. Aga kui mõnda nendest praegu meie aias ei ole, siis mitte selle pärast, et teda oleks raske kasvatada – neid õitseb meie metsaserval või põllupeenral nõnda palju, et mõttetu oleks hakata loodust aias kordama.
Rein Sander

Rein Sander (snd 1945) on Tartu ülikooli lõpetanud botaanik. Ta on töötanud aiandusagronoomina, puukooli juhatajana ja teadurina. Viimased paarkümmend aastat on ta pühendunud ravimtaimede kasvatamisele Kubja talus Järvamaal. Rein Sander on ka viljakas kirjamees: ta on avaldanud mitu luulekogu, kümmekond taimeraamatut ja arvukalt artikleid ajalehtedes ja ajakirjades. Ta on Eesti Kirjanike Liidu liige 1982. aastast.

Detailne info

Teised on vaadanud

Aasta aias. Märkmik-kalender 2021

15,90 

Hendrik Relve, Indrek Rohtmets, ...

Eesti elusloodus

Kodumaa looduse teejuht

26,95 

Toomas Kukk

101 Eesti lille

16,73 

Soodus

Aasta aias

Märkmik-kalender 2020

5,00 

12,90 

Frank M. von Berger

Sibullilled

15,40 

Ella Räty, Hanna Marttinen

Metsaaed

21,90 

Soodus

Toomas Kukk

Eesti taimede kukeaabits

19,00 

24,15 

Tiit Koha

Aiakahjurid

Kutsumata külalised aias

21,25 

Koostanud Risto Järv

Metsavaimu heategu

Sada eesti muinasjuttu metsast ja meist

22,90 

Jochen Veser

Taimekahjustajad

Diagnoos ja tõrjemeetodid

15,90