Minu Maailm

Seiklused ei hüüa tulles

Susan Luitsalu

Sisu tutvustus

Mida rohkem reisid, seda väiksem tundub, ja geograafiatunni kontuurkaardilt kujutlusse sööbinud piirid muutuvad aina hägusemaks. Paljudel kohtadel maailma eri nurkades on mingeid sarnaseid jooni, kas siis seletatavatel või seletamatutel põhjustel. Lõpuks nagu polekski enam reisil, vaid lihtsalt… oled teises kohas.
Ma ei osanud sellele nähtusele nime anda seni, kui vestlesin ühe sõbraga ajataju minetamise teemal. Olin sattunud pikemateks perioodideks eri riikidesse tööle niimoodi, et mul õitsesid kirsid ja igasugu muud puud-põõsad-lillekesed tol aastal viis kuud järjest ja ilm oli ka selline, nagu oleks igavene kevad. Kui olla kristalselt aus, siis ma ei vestelnud, vaid rohkem nagu virisesin kuskil Kopenhaageni tänavakohvikus: „Ma ei saa enam üldse aru, kui kaua see aasta on kestnud. Ja igal pool olen olnud, ainult mitte kodus.“
Sõber vaatas mulle otsa ja ütles hästi rahulikult: „Ära vingu. Nüüd ongi nii, et terve maailm on sinu kodu.“
Vot, täpselt! Sellest ajast peale iga kord, kui meel läheb haledaks, et peab palju oma põhikodust Eestis ära olema, või tekib väike laiskus telgis magamise ees või hoopis pelgus kuskile üksi minna, ütlen endale: ära vingu, maailm on ju sinu kodu! Tuleb vaadata järgmise nurga taha, minna sõbrale teise riiki külla, uurida elu ja mitte karta.
Muidu võib juhtuda, et sa ei leiagi endale tuletõrjujast sõbrannat Lõuna-Dakotast ja kõik selles raamatus kirjeldatud seiklused jääksid olemata.

Detailne info

Teised on vaadanud

Peep Veedla

Rahvuslinnud ja sümbollinnud Euroopas ja kaugemal

27,95 

Ülar Allas

Viirused ja vaktsiinid

Võitlus nähtamatu vaenlasega

20,95 

Evely Ustav

Lilleniidu rajamine koduaeda

20,90 

Aili Paju

Tagasi Tuulemaale

19,95 

Tairi Albert

Kodune mahepõllundus

21,95 

Priit Kuusk

Wend Weis

19,90 

Naatan Haamer

Aeg parandab hoolitsetud hingehaavad

24,95 

Hanno Ojalo, Mati Õun, ...

Lootuse laev

Eestiranna hukk 24.augustil 1941

19,95 

Vojtěch Kubašta

Tuhkatriinu

11,95 

Jaan Kross

Kallid krantsid

Kirjad vangilaagritest ja asumiselt Siberis 1946 - 1954

34,95