Nähtamatu raamatukogu

Genevieve Cogman

Sisu tutvustus

Irene on raamatukoguhoidja. Tõsi, Raamatukogu on selline, mis ei laena ühtegi raamatut välja. Ja asub see… väga paljude paralleelmaailmade vahel, ent mitte üheski neist. Seetõttu sarnaneb raamatukoguhoidja töö pigem spiooni omaga: Irene ülesanne on minna kohale, osta, varastada või ükskõik millisel moel hankida raamat ja tuua see Raamatukokku. Maailmad on erinevad ja seetõttu võivad isegi klassikalised teosed neis pisut erineda. Näiteks on „Faustis” mingi sõna vahetusse läinud. Või on vennad Grimmid leidnud oma raamatusse täiendava muinasjutu või paar. Mõned raamatud on unikaalsed, seotud ainult ühe konkreetse maailmaga, mõned võivad aga reeta Raamatukogu saladusi.
Esialgu tundub kõik lihtne: minna kena praktikandi saatel Londonisse, võtta raamat, tulla märkamatult tagasi. Aga raamat on juba varastatud ning seda näivad otsivat väga mitmed jõud alustades Liechtensteini saadikuga ja lõpetades salaühingutega. Liechtenstein, muide, on üks Euroopa suurjõude, sest just seal valmistatakse haldjate võluväe abiga maailma parimaid tsepeliine.
Geneviene Cogmani „Nähtamatus raamatukogus” on salapära ja maagiat, ustavust ja reetmist, aurupunki ja armastust raamatute vastu – lühidalt: see on hõrk kokteil igale maitsele.

Detailne info

Teised on vaadanud

Maria Turtschaninoff

Maresi

Punase kloostri kroonikad

19,30 

Erika Johansen

Tearlingi kuninganna

27,00 

George R. R. Martin

Vareste pidusöök II

Teine raamat

17,90 

Patrick Rothfuss

Vaikivate asjade aeglane settimine

17,70 

Soodus

Robin Hobb

Võlulaev I

Esimene raamat. 1. osa

8,00 

19,60 

Terry Pratchett

Pikkmarss

24,20 

J. K. Rowling

Harry Potter ja tulepeeker. IV osa

22,50 

Diana Gabaldon

Kiil merevaigus. 1. raamat

Võõramaalase sarja II osa 1. raamat

26,10 

George R. R. Martin

Tants lohedega II

Teine raamat

23,20 

J. K. Rowling

Harry Potter ja tarkade kivi. I osa

14,60