Soodus

Nähtamatu raamatukogu

Genevieve Cogman

Sisu tutvustus

Irene on raamatukoguhoidja. Tõsi, Raamatukogu on selline, mis ei laena ühtegi raamatut välja. Ja asub see… väga paljude paralleelmaailmade vahel, ent mitte üheski neist. Seetõttu sarnaneb raamatukoguhoidja töö pigem spiooni omaga: Irene ülesanne on minna kohale, osta, varastada või ükskõik millisel moel hankida raamat ja tuua see Raamatukokku. Maailmad on erinevad ja seetõttu võivad isegi klassikalised teosed neis pisut erineda. Näiteks on „Faustis” mingi sõna vahetusse läinud. Või on vennad Grimmid leidnud oma raamatusse täiendava muinasjutu või paar. Mõned raamatud on unikaalsed, seotud ainult ühe konkreetse maailmaga, mõned võivad aga reeta Raamatukogu saladusi.
Esialgu tundub kõik lihtne: minna kena praktikandi saatel Londonisse, võtta raamat, tulla märkamatult tagasi. Aga raamat on juba varastatud ning seda näivad otsivat väga mitmed jõud alustades Liechtensteini saadikuga ja lõpetades salaühingutega. Liechtenstein, muide, on üks Euroopa suurjõude, sest just seal valmistatakse haldjate võluväe abiga maailma parimaid tsepeliine.
Geneviene Cogmani „Nähtamatus raamatukogus” on salapära ja maagiat, ustavust ja reetmist, aurupunki ja armastust raamatute vastu – lühidalt: see on hõrk kokteil igale maitsele.

Detailne info

Teised on vaadanud

Soodus

Claire Hallik

Silmuskudumine

13,51 

19,30 

Soodus

J. K. Rowling

Harry Potter ja tarkade kivi. I osa

10,22 

14,60 

Soodus

Stefan Klein

Loomise päevikud

Suurest paugust kloonitud inimeseni

13,51 

19,30 

Soodus

Sofi Oksanen

Puhastus

12,85 

18,35 

Soodus

Tiit Aleksejev

Palveränd

Lugu Esimesest ristisõjast

10,21 

14,59 

Soodus

J. K. Rowling

Harry Potter ja segavereline prints. VI

15,09 

21,55 

Soodus

Urmas Laansoo

Retk taimede maailma

7,00 

15,62 

Soodus

J. K. Rowling

Harry Potter ja saladuste kamber. II osa

11,83 

16,90 

Soodus

Pentti Alanko

Püsililled

20,93 

29,90 

Soodus

Mihhail Bulgakov

Meister ja Margarita

11,55 

16,50