Naised, kellest ma öösiti mõtlen

Mia Kankimäki

Sisu tutvustus

Mida võiks 40. eluaastates lastetu naine oma eluga peale hakata? Istuda lennukisse ja rännata ajalooliste naiste – kartmatute maadeuurijate, andekate kirjanike ja kirglike kunstnike radadel.

Soomlanna Mia Kankimäki, kelle raamat „Asjad, mis panevad südame kiiremini põksuma” (e.k 2018) rääkis tema elumuutvast matkast tuhande aasta taguse Jaapani õuedaami Sei Shōnagoni jälgedes, laseb end nüüd sütitada teistel inspireerivatel naistel. Tulusast ametist loobunud ja korteri maha müünud Mia sõidab Aafrikasse, et oma silmaga näha, kuidas seal sada aastat tagasi elas Taani kirjanik, paruness ja kohvifarmer Karen Blixen. Jaapanist otsib Mia abi depressiooni vastu ja loodab kohata maailmakuulsat kunstnikku Yayoi Kusamat, kes on elupõlise vaimuhaiguse kõrvalt suutnud vapustavat karjääri teha. Itaalias Firenzes köidavad Kankimäki meeli unustuse hõlma vajunud renessansiaegsed naiskunstnikud. Kui nemad olid sadu aastaid tagasi võimelised maailmas läbi lööma, miks siis mitte tema?

„Naised, kellest ma öösiti mõtlen” on osalt reisikiri ja osalt elulooraamat: Kankimäki klaar proosa kirjeldab isepäiseid minevikunaisi, kes pole end lasknud heidutada ühiskondlikest reeglitest ja ootusest, ning viib lugeja koos nendega ümbermaailmareisile.

Detailne info

Teised on vaadanud

Soodus

Siiri Tall

Minu isa Emil Laansoo

5,00 

21,25 

Tiia Toomet

Mamma, papa ja nende lapsed

Lapsepõlvest saja aasta taguses Tallinnas

18,60 

Jüri Hanko

Me olime noored, me tahtsime elada

20,45 

Soodus

John G. Neihardt

Black Elk jutustab

10,00 

21,25 

Michael Azerrad

Come as you are

Nirvana lugu

21,25 

Vladimir Juškin

Peaministri nõuniku päevik

Aprill 1990 - jaanuar 1992

27,00 

Soodus

Richard Porter

Hullumeelsed ja geniaalsed aastad "Top Geari" telgitagustes

3,00 

22,20 

Alan Shayne, Norman Sunshine

Topeltelu

Armastuslugu Broadwaylt Hollywoodi

23,20 

Soodus

Enn Tõugu

Elu nagu etendus

5,00 

25,15 

Ant Middleton

Mees eesrindelt

25,10