Ohverduste sügis

Katariina Libe

20,90 

Sisu tutvustus

Olle on varateismeline poiss, kelle perekond kolib linnast väikesesse külakesse metsade vahel, lootes siin rahus ja vaikuses vabaneda neid linnas kummitanud probleemidest, muuhulgas koolikiusust tekkinud traumast. Oodatud lahendusi aga ei saabu, perekond saab uue raputuse hoopis ema ränga haiguse kujul.

Peale Olle on selles loos teinegi minategelane – noor naine, kes astub poisi isaga salasuhtesse. Lihtsa armukolmnurga taga peitub Olle jaoks müütiline ja unenäoline võrgustik, mis viib hapra psüühikaga poisi mõistmiseni, et millegi saamiseks tuleb alati midagi ohverdada. Nõutav ohver võib olla aga teinekord ebaproportsionaalselt suur.

Ühtlasi vaetakse teoses igipõlist küsimust: mis vallandab inimeses pesitseva kurjuse? Kas seda teeb ümbritsev keskkond või pakub kurjusele vaba voli andmine inimesele endale teatavat naudingut? Milliseid tegusid on valmis sooritama meeleheitele viidud inimene? Kas teda juhib vaba tahe või temast väljaspool asetsev jõud?

Hoolimata rõhuvast õhustikust – või just tänu sellele? – mõjub raamat haaravalt ning kaasakiskuvalt. Teos pälvis tänavusel Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlusel Margus Karu SA eripreemia.

Detailne info

Teised on vaadanud

Soodus

Kaido Tiigisoon

Kus pingviinid ei laula

2,00 

19,30 

Soodus

Meelis Friedenthal

Inglite keel

3,00 

17,35 

Soodus

Mart Kadastik

Suvi sulab talvel

Teine raamat

7,00 

17,90 

Soodus

Katrina Kalda

Jumalate aritmeetika

2,90 

12,90 

Soodus

Merlin Piirve

Ühe maailmavalutaja märkmed

1,00 

14,90 

Soodus

Andrei Ivanov

Bizarre

Skandinaavia triloogia II osa

3,00 

18,35 

Soodus

Mart Kadastik

Kevad saabub sügisel

Esimene raamat

5,00 

17,65 

Tõnu Õnnepalu

Flandria päevik

15,85 

Soodus

Mihkel Nummert

A

Kirjad

1,00 

14,90 

Andrus Kivirähk

Liblikas

17,90