Päevaliilia

Madis Nurms

27,90 

Sisu tutvustus

Päevaliilia on raamatu autorile Madis Nurmsile armastus esimesest silmpilgust: aiakeskuses emale kingitust otsinud mehe võlus ära sügavlilla õie ja erkrohelise südamikuga sort ’Uncharted Waters’.
Eks kaunisse lille, mida on lihtne kasvatada, mis ei karda kahjureid, külma ega põuda ja mille sortidel on õisi kõigis vikerkaarevärvides, ongi lihtne kiinduda. Umbes kümne aastaga on aga Madis Nurmsist saanud asjatundlik päevaliiliate koguja ja Ameerika Päevaliiliaseltsi nimekomisjoni liige. Selts registreerib sorte üleilmselt ja neid on juba ligi 95 000. Selle numbri taga on uskumatu värvide, vormide ja kasvukõrguste valik.
Raamat õpetab päevaliiliate eest hoolitsema ja neid aiakujunduses kasutama, ülevaate saab päevaliiliate vormirikkusest ja aretusest, parimate sortide autasudest, ilusatest päevaliiliaaedadest ja paigust, kust tasub sorte tellida.
Väga hea ja omapärane on tänapäevaste sortide tutvustus – autor toob oma lemmikud välja nii värvitoonide kui ka põneva loominguga autorite kaupa, harivad lisalood aga selgitavad sordinimede tagamaid.

Näiteks ’Gentle Shepherd’ on paljude arvates siiani kõige valgem päevaliilia. Nimi ’Gentle Shepherd’ (tõlkes hell karjane) viitab Johannese evangeeliumile, kus Jeesus sõnab: „Mina olen hea karjane. Hea karjane annab oma elu lammaste eest.“

Sordi ’Devon Ruby’ aretaja Marc Kingi poja nimi on Devon. Kui isa küsis, millise õiega sorti ta kingituseks soovib, vastas poiss: „Musta õit punase silmaga. Isa arvas, et see on küll geneetiliselt võimatu, aga lubas anda oma parima.

Värske Stouti hõbemedali laureaadi ’I lava you’ nimes on sõnademäng: väljendis I love you (ma armastan sind) on armastus asendatud sõnaga laava. Sordi vader on aretaja Mike Longo, kelle väitel öelnud nii Hawaii põliselanike tulejumalanna Pele tervitades vulkaani purskamist.

’Saltarello’ on nime saanud keskaegse tantsu järgi. Meesteks riietunud kurtisaanid lõbustasid saltarellot karates tihti maskiballidel publikut. Romantismiajastu helilooja

Detailne info

Teised on vaadanud

Tove Alsterdal

Tormiheide

24,90 

J.K. Rowling

Fantastilised elukad ja kust neid leida

Illustreeritud väljaanne

29,90 

Jonas Jonasson

AS Kättemaks On Magus

23,90 

Jenny Offill

Ilm

21,90 

Marcia Willett

Peegeldused

24,90 

Kristin Hannah

Jaanimardika tee

25,90 

Katrin Pauts

Tallinna tume

Tavaliste inimeste väikesed nurjatused

18,90 

Aari Rõuk

100 toitu õunast

18,90 

Peter Andreas

Joovastatud tapma

Sõjaajalugu kuue meelemürgi kaudu

27,90 

Jaan Tammsalu

Surm on edasitee

Pajatused paratamatusest

23,90