Päevaliilia

Madis Nurms

27,90 

Sisu tutvustus

Päevaliilia on raamatu autorile Madis Nurmsile armastus esimesest silmpilgust: aiakeskuses emale kingitust otsinud mehe võlus ära sügavlilla õie ja erkrohelise südamikuga sort ’Uncharted Waters’.
Eks kaunisse lille, mida on lihtne kasvatada, mis ei karda kahjureid, külma ega põuda ja mille sortidel on õisi kõigis vikerkaarevärvides, ongi lihtne kiinduda. Umbes kümne aastaga on aga Madis Nurmsist saanud asjatundlik päevaliiliate koguja ja Ameerika Päevaliiliaseltsi nimekomisjoni liige. Selts registreerib sorte üleilmselt ja neid on juba ligi 95 000. Selle numbri taga on uskumatu värvide, vormide ja kasvukõrguste valik.
Raamat õpetab päevaliiliate eest hoolitsema ja neid aiakujunduses kasutama, ülevaate saab päevaliiliate vormirikkusest ja aretusest, parimate sortide autasudest, ilusatest päevaliiliaaedadest ja paigust, kust tasub sorte tellida.
Väga hea ja omapärane on tänapäevaste sortide tutvustus – autor toob oma lemmikud välja nii värvitoonide kui ka põneva loominguga autorite kaupa, harivad lisalood aga selgitavad sordinimede tagamaid.

Näiteks ’Gentle Shepherd’ on paljude arvates siiani kõige valgem päevaliilia. Nimi ’Gentle Shepherd’ (tõlkes hell karjane) viitab Johannese evangeeliumile, kus Jeesus sõnab: „Mina olen hea karjane. Hea karjane annab oma elu lammaste eest.“

Sordi ’Devon Ruby’ aretaja Marc Kingi poja nimi on Devon. Kui isa küsis, millise õiega sorti ta kingituseks soovib, vastas poiss: „Musta õit punase silmaga. Isa arvas, et see on küll geneetiliselt võimatu, aga lubas anda oma parima.

Värske Stouti hõbemedali laureaadi ’I lava you’ nimes on sõnademäng: väljendis I love you (ma armastan sind) on armastus asendatud sõnaga laava. Sordi vader on aretaja Mike Longo, kelle väitel öelnud nii Hawaii põliselanike tulejumalanna Pele tervitades vulkaani purskamist.

’Saltarello’ on nime saanud keskaegse tantsu järgi. Meesteks riietunud kurtisaanid lõbustasid saltarellot karates tihti maskiballidel publikut. Romantismiajastu helilooja

Detailne info

Teised on vaadanud

J.K. Rowling

Harry Potteri maagiline aasta

Lummav hetk igaks päevaks J.K. Rowlingu Harry Potteri romaanidest

25,90 

Daniel Goleman

Emotsionaalne intelligentsus

Miks võib EQ olla tõhusam kui IQ

23,90 

Roosmarii Kurvits, Tiit Hennoste

101 Eesti ajakirjanduspala

21,35 

Jonas Jonasson

AS Kättemaks On Magus

23,90 

Katrin Oidra

Alkeemia taroskoop 2022

10,90 

Pentti Alanko

Püsililled

29,90 

Soodus

Robert Service

Külma sõja lõpp

1985-1991

9,00 

33,90 

Anne Kahk

Haraldi villa

23,90 

Louisa Young

Sa lahkusid vara

Tõestisündinud lugu armastusest ja alkoholist

27,90 

Giulia Enders

Võluv soolestik

Kogu tõde ühe alahinnatud elundi kohta

20,90