Pealuutroon

Peter V. Brett

Sisu tutvustus

Krasia Pealuutroon seisab tühjana ja inimkond on paisatud kaosesse. Langenud väejuhtide ja deemonivürstide kolpadest ehitatud istmes peitub võlujõud, mis hoiab eemal maa-alused deemonid. Sel troonil istudes oli Ahmann Jardir määratud vallutama kogu teadaoleva maailma ja tegema igavese lõpu deemonisõjale. Säärasele asjakäigule seisis aga vastu Arlen Põldaja, kes kutsus Jardiri duellile. Kaotusega riskimise asemel viskus Arlen kuristikku, haarates endaga kaasa ka Jardiri ja jättes nii maailma päästjata. Alanud pärilusheitlus ähvardab lõhestada kõiki Thesa Vabasid Linnu.
Lõunas peab Jardiri esiknaine Inevera hoidma ära poegade omavahelised taplused, mis võiksid vallandada kodusõja. Põhjas üritavad Leesha Paberivalmistaja ja Rojer Kõrtsmik sepistada Milni ja Angiers’ hertsogkondade vahelist liitu krasialaste vastu, enne kui on liiga hilja. Rikas ja kaitsetu Laktoni hertsogkond on aga sattunud risttulle. Samal ajal saavad maa-alused üha tugevamaks ning Arleni ja Jardirita ei pruugi kellelgi olla piisavalt jõudu, et neile vastu astuda.
„Pealuutroon” on Peter V. Bretti viieosalisena kavandatud Deemonite sarja neljas raamat, järg raamatutele „Maalingutega mees”, „Kõrbeoda” ja „Päise päeva sõda”.

Detailne info

Teised on vaadanud

Terry Pratchett, Stephen Baxter

Pikk utoopia

24,20 

Terry Pratchett

Pikkmarss

24,20 

Lois McMaster Bujold

Peeglitants

26,70 

Soodus

Terry Pratchett

Nanny Oggi kokaraamat

1,00 

17,40 

Justin Cronin

Teekond

I raamat

5,00 

George R. R. Martin

Mõõkade maru I

Esimene osa: teras ja lumi

19,30 

Soodus

Jeff VanderMeer

Häving

Lõunaringkonna triloogia I osa

5,00 

19,30 

Robin Hobb

Salamõrtsuka teekond I

III raamatu 1. osa

22,80 

Lois McMaster Bujold

Cetaganda

22,55 

George R. R. Martin

Mõõkade maru II

Teine osa: veri ja kuld

19,43