Peetri keisrinna

Kristina Sabaliauskaite

23,90 

Sisu tutvustus

Voltaire on leedu aadlinaise Marta Skowrońska, tsaar Peeter I abikaasa ja esimese Vene keisrinna Katariina I elu nimetanud „kõige uskumatumaks esilekerkimiseks, 18. sajandi Tuhkatriinu looks”. Kuid see autentsetele ajastu allikatele tuginev romaan lõhub iga muinasjutu stereotüüpe.

Vaevalt viieaastaselt orvuks jäänud Marta Skowrońska koges noorpõlves nii teenija, pesunaise, sõjavangi kui ka seksiorja saatust. Olnud leedu soost favoriidi Aleksandr Menšikovi salaarmastatu, sai temast hiljem tolle parima sõbra Peeter I armuke ja naine. Kahe leedulase ja Vene tsaari vahel pulseerib pingest laetud armastuse ja sõpruse kolmnurk, mida valitseb pideva kahtluse õhustik: kes kellega manipuleerib, kes on ohver, kes võrgutaja, kes kupeldaja? Millise saatuse määrab võim? On see muinasjutt või tragöödia?

Kunstiajaloo doktori, kirjaniku Kristina Sabaliauskaitė uusim romaan „Peetri keisrinna” on romaanidiloogia esimene osa. Teos valiti 2019. aastal Leedu ühe suurima uudisportaali 15min.lt konkursil aasta raamatuks.

 

„Kristina Sabaliauskaitė kuulub ajaloolise romaani võimsaimate ja väljendusrikkaimate häälte hulka Euroopas.” – Olga Tokarczuk, Nobeli kirjanduspreemia ja Bookeri auhinna laureaat

Detailne info
Arvustus

Leedu kirjanduse tõlkimine tekitab tugevat sõltuvust justkui narkootikum

Loe tervet arvustust


RAAMATUBLOGI: Tulevane keisrinna Venemaast: jube ja vanaaegne, robustne ja kohutavalt lärmakas

Loe tervet arvustust


Teised on vaadanud

Soodus

Edward Rutherfurd

London

9,00 

29,00 

Milan Kundera

Tühisuse pidu

15,40 

Louis-Ferdinand Celine

Reis öö lõppu

25,40 

Sofi Oksanen

Baby Jane

13,90 

Soodus

P.I. Filimonov

Laulis, kuni kõik lõppes

5,00 

22,25 

Sofi Oksanen

Puhastus

18,35 

Soodus

A.M.Homes

Antagu meile andeks

5,00 

28,05 

Umberto Eco

Praha kalmistu

25,15 

J.K. Rowling

Ootamatu võimalus

18,60 

Norman Manea

Huligaani tagasitulek

22,20