Pühad ja müstilised sümbolid

Rahvad, usundid, müsteeriumid

Sisu tutvustus

Maailma usundid on alati oma tõekspidamiste süsteemi väljendanud sümbolitega, mis annavad edasi universumi väge ja väljendavad selle sügavamaid salapärasemaid tõdesid. Ka tänapäeva lääne ühiskonnas, kus näiliselt valitsevad mõistus ja tarbimine, kujundavad ühised sümbolid meie vaimset ja emotsionaalset maastikku. Tung väljendada selgelt universumi ja inimeste vahelisi vastastikuseid seoseid on inimese loomuomane vajadus, mis on meil ammuste esivanematega ühine.
See raamat on illustreeritud kokkuvõte inimolendite ajatutest pingutustest selgitada ja ohjeldada ümbritsevat maailma. Raamatu kolme ossa – rahvad, usundid ja müsteeriumid – on kokku kogutud mõned maailma kõige võimsamad pühad märgid ja kujutised. Siin on käsitletud ida ja lääne pärimusi, nii muistseid kui praegugi elavaid, ning allikateks on olnud kunst, rituaalid, müüdid ja spirituaalsus. Iga vaadeldud pärimus on ka omaette paeluv, kuid kõik koos toovad nad päevavalgele inimkogemuse paljud põhjapanevad arhetüübid.
See ligi 800-leheküljeline rohkete paeluvate illustratsioonidega teaberohke sümboliraamat sobib suurepäraselt ka meeldejäävaks kingituseks.

Detailne info

Teised on vaadanud

Raul Vaiksoo

101 Eesti monumenti

21,25 

Mati Õun, Hanno Ojalo

101 Eesti laeva

19,30 

Aleksandra Mizielińska ja Daniel Miziliński

Kaardid

Maid, meresid ja kultuure tutvustav pildiline rännak

21,90 

Indrek Rohtmets

101 Eesti looduspaika

22,30 

Kaur Alttoa

101 Eesti pühakoda

19,90 

Olev Abner, Kersti Lootus, ...

Eesti pargid

2

35,45 

Olev Abner, Kersti Lootus, ...

Eesti pargid

1

24,74 

Soodus

Anu Mänd

101 Eesti kullassepateost

7,00 

21,35 

Piret Õunapuu

101 Eesti vana aja asja

18,35 

Soodus

Tiit Karuks

101 Eesti spordilugu

5,00 

16,40