Pühad ja müstilised sümbolid

Rahvad, usundid, müsteeriumid

Sisu tutvustus

Maailma usundid on alati oma tõekspidamiste süsteemi väljendanud sümbolitega, mis annavad edasi universumi väge ja väljendavad selle sügavamaid salapärasemaid tõdesid. Ka tänapäeva lääne ühiskonnas, kus näiliselt valitsevad mõistus ja tarbimine, kujundavad ühised sümbolid meie vaimset ja emotsionaalset maastikku. Tung väljendada selgelt universumi ja inimeste vahelisi vastastikuseid seoseid on inimese loomuomane vajadus, mis on meil ammuste esivanematega ühine.
See raamat on illustreeritud kokkuvõte inimolendite ajatutest pingutustest selgitada ja ohjeldada ümbritsevat maailma. Raamatu kolme ossa – rahvad, usundid ja müsteeriumid – on kokku kogutud mõned maailma kõige võimsamad pühad märgid ja kujutised. Siin on käsitletud ida ja lääne pärimusi, nii muistseid kui praegugi elavaid, ning allikateks on olnud kunst, rituaalid, müüdid ja spirituaalsus. Iga vaadeldud pärimus on ka omaette paeluv, kuid kõik koos toovad nad päevavalgele inimkogemuse paljud põhjapanevad arhetüübid.
See ligi 800-leheküljeline rohkete paeluvate illustratsioonidega teaberohke sümboliraamat sobib suurepäraselt ka meeldejäävaks kingituseks.

Detailne info

Teised on vaadanud

Piret Õunapuu

101 Eesti vana aja asja

18,35 

Tristan Priimägi

101 Eesti filmi

23,90 

Soodus

Kersti Lootus, Olev Abner, ...

Eesti pargid

1

9,00 

19,81 

Roosmarii Kurvits, Tiit Hennoste

101 Eesti ajakirjanduspala

21,35 

Ulvi Pihel

101 Eesti telesaadet

25,90 

Consuelo Rubio, Kaarel Peerna, ...

Eesti - Hispaania sõnaraamat

28,00 

Victoria Ward

1000 kaunist paika, kust leida vaikust ja rahu

29,75 

Kersti Lootus, Olev Abner, ...

Eesti pargid

2

35,45 

Soodus

Anu Kannike, Ester Bardone, ...

101 Eesti toitu ja toiduainet

3,00 

19,30 

Sirje Helme

101 Eesti kunstiteost

21,25