Rahvas

Terry Pratchett

Sisu tutvustus

Kui Mau jõuab tagasi kodusaarele, avastab ta, et on oma rahvast ainsana alles. Hiidlaine on võtnud temalt kõik lähedased ja pühkinud minema tema koduküla. Jäänud on ainult Esiisad, kes karjuvad Mau peas ja kamandavad teda. Kuid hiidlaine ka tõi midagi: metsa on ilmunud tohutu suur kanuu, mille pardal elutseb kummaline viirastustüdruk. Viirastustüdrukul on väga palju riideid, kuid pole varbaid, ja kohe esimesel kohtumisel kingib ta Maule lahkelt sädemetegija.
Daphne, ainus ellujäänu „Armsa Judy” pardalt, kahetseb peaaegu kohe, et püüdis kohalikku poissi maha lasta. Õnneks oli püssirohi märg ja püstol tegi ainult sädeme. Daphne on kindel, et tema isa, kuningliku perekonna kauge sugulane, tuleb teda päästma, esialgu aga paistab, et ta peab leppima ainult Mau ja laeval olnud ropusuise papagoi seltskonnaga. Üheskoos püüavad nad sepistada uue rahva ja saavad seejuures teada mõndagi põnevat ja vajalikku, näiteks kuidas lüpsta siga ja miks maksab õlle sisse sülitada.

Terry Pratchett on ise öelnud, et kui on üks raamat, mille kirjutamata jätmist ta oleks kibedalt kahetsenud, siis oleks see just „Rahvas”. Teosel pole seost autori teiste sarjadega, kuid nagu ikka Pratchetti puhul, on tegemist inimliku, targa, põneva ja naljaka raamatuga, mis ei alahinda lugejat.

Detailne info

Teised on vaadanud

Clare Pooley

Tõeprojekt

26,00 

Margaret Atwood

Teenijanna lugu

21,25 

Minu keha!

16,70 

Ülar Allas

Eestimaa 50 parimat matkarada

22,90 

Sophie Hannah

Kuidas pidada vimma

Kibestumisest rahuloluni – vimma jõud võib muuta elu

23,20 

Michael Engler

Meie kahekesi kuulume kokku

13,90 

Lucinda Riley

Seitse õde

„Seitsme õe” sarja esimene raamat

26,00 

Agatha Christie

Saladuslik juhtum Stylesis

23,20 

Michael Engler

Meie kahekesi jääme alati sõpradeks

13,90 

J. K. Rowling

Harry Potter ja tarkade kivi

Illustreeritud väljaanne

28,90