Rootsi kummikud

Henning Mankell

21,35 

Sisu tutvustus

„Rootsi kummikud” on iseseisev järg Henning Mankelli romaanile „Itaalia kingad”. Vaheda sulega kirjeldab autor eaka mehe eluvõitlust: armastust, kaotusi, valesid ja vananemist.

Ühel hommikul ärkab pensionile jäänud arst Fredrik Welin selle peale, et tema maja on üleni leekides. Ta jõuab vaevu eluga välja, kaasas ainult kaks vasaku jala kummikut. Hommikuks on tema armsast saarestikumajast järel ainult tuhk. Kogu tema elu on hävinud ja ta tunneb end liiga vanana, et otsast alustada ja uus kodu rajada. Selle asemel asub ta elama vanasse haagiselamusse, piirdudes vaid eluks hädavajalikuga. Nagu sellest oleks vähe, kahtlustab politsei, et ta pani ise oma majale tule otsa. Fredriku ellu toob veelgi rohkem segadust tütar Louise’i saabumine, kelle hulljulge ja kompromissitu elustiili tõttu satub isa vanuigi veel Pariisi oma noorusaja radadele. Lisaks armub ta ülepeakaela endast kolmkümmend aastat nooremasse ajakirjanikku Lisa Modini, kes tuleb tulekahjust artiklit kirjutama.
Uusaastaööl põleb saarestikus maha veel üks maja ja kohalike seas hakkab levima ärevust tekitav kuuldus salapärasest sarisüütajast. Sügisel alguse saanud sündmused viivad lahenduseni, mida Fredrik Welin poleks osanud uneski näha.

Detailne info

Teised on vaadanud

Soodus

Helen Oyeyemi

Härra Fox

3,00 

23,20 

Mihhail Bulgakov

Meister ja Margarita

19,90 

Norman Manea

Huligaani tagasitulek

22,20 

Carlos Ruiz Zafón

Marina

19,90 

Soodus

Haruki Murakami

1Q84

III osa

15,00 

24,90 

Michel Houellebecq

Platvorm

19,30 

Umberto Eco

Praha kalmistu

25,15 

Soodus

A.M.Homes

Antagu meile andeks

5,00 

28,05 

Sofi Oksanen

Baby Jane

13,90 

Soodus

Laurent Binet

HHhH

1,00 

19,30