Soodus

Surilina

John Banville

Soodushind 3,00 

22,20 

Sisu tutvustus

„Surilina” on teine raamat mõttelisest triloogiast, mille moodustavad Banville’i romaanid „Varjutus”, „Surilina” ja „Muistne valgus”. Juba „Varjutuses” põgusalt esinenud Cass Cleave saadab kirja tuntud kirjandusteadlasele Axel Vanderile ja ütleb talle, et teab tema kaht häbiväärset saladust. Vander sõidab Torinosse konverentsile ja ühtlasi kohtuma Cassandra Cleave’iga.
Raamat on täis seoseid, millest omakorda hargnevad seosed ja viited tegelikult eksisteerinud isikutele ja sündmustele, kohati muutub teos unenäoliseks ning piir tegelikkuse ja kujutletava vahel läheb õhkõrnaks. Banville seab kahtluse alla iga väite, iga mälestuse, minevikku kirjutatakse üha uuesti ümber, ja tema võimas ning egotsentriline Vander jääb kauaks ja painavalt meelde.
Banville on ise oma raamatu kohta öelnud, et see on üks tema lemmikuid, „sünge, kalk ja julm teos”, milles tal on peaaegu õnnestunud see, mida ta kirjutama asudes saavutada tahtis: „„Surilina” on mu koletislik laps, keda ma kalliks pean, kuid kes tekitab õudu kõigis teistes.” „Surilina” väljaandmist on toetanud Euroopa Komisjon.

Detailne info

Teised on vaadanud

Mihhail Bulgakov

Meister ja Margarita

16,60 

Sofi Oksanen

Puhastus

18,35 

Soodus

Angela Carter

Verine kamber

5,00 

15,40 

Soodus

Helen Oyeyemi

Härra Fox

3,00 

23,20 

Sofi Oksanen

Baby Jane

13,90 

Soodus

Umberto Eco

Foucault´ pendel

13,00 

27,90 

Milan Kundera

Tühisuse pidu

15,40 

Soodus

Carlos Ruiz Zafón

Marina

9,00 

19,90 

Norman Manea

Huligaani tagasitulek

22,20 

Louis-Ferdinand Celine

Reis öö lõppu

25,40