Soodus

Suur toalilleraamat

Teejuht taimede valikul ja kasvatamisel

Jaan Mettik

Sisu tutvustus

Toataimed pole meie kodudesse taevast kukkunud. Neil kõigil on kusagil kodumaa ja looduslikud kasvukohad, kust pärinevad ka nende kasvunõuded ja elukombed, millega tuleks kindlasti arvestada, et nad end meie kodudes hästi tunneks. Lisaks on olulised meie elementaarsed teadmised taimede kasvatamise kunstist.
Sellest raamatust peaks huviline lugeja leidma veidi kõike. Siin on peatükk toataimekasvatuse ajaloost, ülevaade potilillede pidamise põhitõdedest ning valik kodu või kontori aknalauale sobivaid taimi – loomulikult koos praktiliste näpunäidete ning fotodega. Mõnel juhul isegi sellistega, mis näitavad neid kasvamas oma kodumaal, näiteks Amazonase selvas, Lõuna-Aafrika kõrbes või Atlandi ookeani saarte kaljudel – kõik selleks, et toataimesõber oskaks kaugelt kodumaalt põhjamaa aknalaudu ehtima toodud lillede elu võimalikult mõnusaks teha.
Jaan Mettik on viimased 16 aastat töötanud Tallinna Botaanikaaia troopiliste ja subtroopiliste taimede osakonnas. Õppinud on ta Tallinna Sidekoolis haljastuse erialal, lõpetanud Räpina Kõrgema Aianduskooli hortonoomi diplomiga ning tudeerinud Eesti Maaülikoolis aiandust. Kooliharidusest ja praktilisest töökogemusest on olnud kasu ka kirjatöödes. Juba 11 aastat on ta olnud Eesti vanima aia- ja koduajakirja Maakodu aiandustoimetaja.

Detailne info

Teised on vaadanud

Soodus

Robin Hobb

Salamõrtsuka õpilane I

I raamat

12,30 

17,57 

Soodus

Sofi Oksanen

Puhastus

12,85 

18,35 

Soodus

Tiit Aleksejev

Palveränd

Lugu Esimesest ristisõjast

10,21 

14,59 

Soodus

Andrus Kivirähk

Kaka ja kevad

11,48 

16,40 

Soodus

J. K. Rowling

Harry Potter ja Azkabani vang. III osa

12,53 

17,90 

Soodus

George R. R. Martin

Mõõkade maru I

Esimene osa: teras ja lumi

13,51 

19,30 

Soodus

Väino Eskla, Sulev Järve

Puude ja põõsaste lõikamine

11,13 

15,90 

Soodus

Tõnu Õnnepalu

Flandria päevik

12,18 

17,40 

Soodus

Urmas Laansoo

Retk taimede maailma

7,00 

15,62 

Soodus

Kaspar Kolk

Rooma kirjanduse antoloogia

9,90 

21,92