Suveigatsuse ja talvekülma vahel

Romaan ühest kuriteost

Leif G. W. Persson

Sisu tutvustus

Ühel novembrikuu reedeõhtul kukub ameeriklasest ajakirjanik alla oma ajutise elukoha, Stockholmis asuva ühiselamu viieteistkümnendalt korruselt. Enesetapuna on tegu peaaegu ideaalse juhtumiga ja Stockholmi piirkonna politseinikul piisab põgusast pilgust olukorrale jõudmaks enesestmõistetava järelduseni, et juhtum tuleb lõpetada. Enesetapu kohta on isegi paber, sest surnul jätkus viisakust jätta maha hüvastijätukiri. Küll pisut kummaline ja olukorda arvestades üllatavalt hästi kirjutatud, toonilt peaaegu luuleline: „Minu elu on möödunud suveigatsuse ja talvekülma vahel.”
Ent riigi kriminaalpolitsei komissar Lars Martin Johansson ei saa juhtumit kuidagi peast. Pealekauba on ta ootamatul ja arusaamatul moel ise sellesse segatud. Tavalise rutiinse juhtumina alguse saanud loost kujuneb veidraid teid pidi Rootsi läbi aegade suurim mõrvajuurdlus. Jahmatav ja paeluv romaan näitab nii politsei kõige hullemat argipäeva, mis on täis künismi ja toorest sõnakasutust, kui ka hämmastavaid kõrgel tasemel toimuvaid politsei- ja poliitikaintriige.

Rootsi menuka krimikirjaniku ja kriminoloogi Leif G. W. Perssoni sulest on varem eesti keeles ilmunud komissar Bäckströmist jutustav triloogia „Linda mõrva juhtum“ (2015), „“Kes tapaks lohe“ (2015) ja „Tõestisündinud lugu Pinochhio ninast“ (2015). Lisaks lugejate heakskiidule on Persson võitnud oma teostega kolmel aastal ka Rootsi parima kriminaalromaani auhinna.

Detailne info

Teised on vaadanud

Soodus

Mats Olsson

Paremateski peredes

3,00 

22,20 

Fred Vargas

Libahunt

21,25 

John Grisham

Nurgaadvokaat

25,15 

Agatha Christie

Uurivad Tommy ja Tuppence

I osa

22,20 

J. P. Delaney

Eelmine tüdruk

22,20 

Stieg Larsson

Purustatud õhuloss

Millenniumi sarja 3. raamat

22,25 

John Grisham

Salakaebaja

25,15 

Soodus

Yana Vagner

Vongozero

1,00 

22,25 

Soodus

John le Carré

Öine administraator

5,00 

28,00 

Robert Galbraith

Siidiuss

19,90