Tallinna tume

Tavaliste inimeste väikesed nurjatused

Katrin Pauts

18,90 

Sisu tutvustus

Katrin Pauts on selle raamatu kaante vahele koondanud 12 novelli, mida ilmestavad kunstnik Lumimari unenäolised illustratsioonid. (Hoiatus neile, kes kaanepildile vaid põgusa pilgu heitsid: see EI OLE lasteraamat!) Oma novellides uitab autor ringi Tallinna erinevates linnaosades, vaatleb võõraid inimesi ja hooneid ning mõtleb neile külge sõgedaid, süngeid ja müstilisi lugusid. Nendes lugudes keskendutakse just inimese tumedamale küljele, mis on meis kõigis olemas, kuid mida me enamasti teiste ja sageli ka iseenda eest varjame. Autor aga paljastab halastamatult – ehkki killukest huumorit sisse poetades –, milleni võivad viia näiteks meie kuulsusejanu või kättemaksuiha.

Et autor on varem tuntust kogunud kriminaalromaanidega, siis kohtab siingi mitmes loos mõningaid krimikirjanduse elemente, mis aitavad luua pinevat ja kummastavat õhustikku.

„Tallinna tume” on üsna painajalike lugude kogumik, ent sama hästi võiks see olla sametiselt maheda õlle bränd – raamat pakub nii mõtteainet inimloomuse üle kui ka mõnusaid õudusjudinaid tekitavaid jutukesi, aga ennekõike hõrgutavaid palu musta huumori fännidele.

Detailne info
Arvustus
Sirp

Sinijärv: jätku lugemis(t)ele!

Loe tervet arvustust


Teised on vaadanud

Antoine de Saint-exupery

Väike prints

10,90 

Anne Kahk

Haraldi villa

23,90 

Jenny Offill

Ilm

21,90 

Gustave Flaubert

Madame Bovary

23,20 

Katrin Oidra

Alkeemia taroskoop 2022

10,90 

Tove Alsterdal

Tormiheide

24,90 

Giulia Enders

Võluv soolestik

Kogu tõde ühe alahinnatud elundi kohta

20,90 

J.K. Rowling

Fantastilised elukad ja kust neid leida

Illustreeritud väljaanne

29,90 

Roosmarii Kurvits, Tiit Hennoste

101 Eesti ajakirjanduspala

21,35 

Suur Eesti Sudoku 6

6,90