Soodus

Tareq. Lihtsad toidud

Tareq Taylor, Kristina Taylor

Sisu tutvustus

Rootsi kuulus telekokk ja mitmete armastatud kokaraamatute autor, humoorikas ja võluv Tareq Taylor on sellesse raamatusse kogunud oma kõige südamelähedasemad retseptid, mille juurde ta ikka ja jälle tagasi pöördub. Jutt on hõlpsalt valmistatavast, isuäratava väljanägemisega toidust, mis on inspiratsiooni saanud nii tema enda aias kasvatatud kui ka loodusest korjatud metsikult kasvavatest taimedest. Viimastega katsetamisest on saanud Tareqi suur kirg ja kaubamärk.
Raamatus on esindatud traditsioonilised Skandinaavia maitsed, nagu roheline hernesupp ja võis praetud lest, aga ka rahvusvaheliste mõjudega retseptid, näiteks tagliatelle nõgesepesto, röstitud mandlite ja küüslauguga või värsked kevadrullid magushapu dipikastmega.
Autori sõnul on need toidud mõeldud kõige lihtsamates tingimustes valmistamiseks, kõik on tehtud tema vanas õueköögis ühe põletiga gaasipliidil – vaja on vaid nuga, lõikelauda, pliiti, potti ja panni, ei mingit luksvarustust ega erimasinaid.
Tareq Taylor on 25-aastase staažiga kokk ja armastatud saatejuht. Tema toidud on saanud muu hulgas mõjutusi Prantsuse, Itaalia ja Jaapani köögist, kuid tema suurim kirg kuulub kohalikule Rootsi toidule ja selle edendamisele. Tal on Malmös oma restoran Slottsträdgårds Kafé, kus pakutakse üksnes hooajalist kohalikku toitu. Paljud koostisained on pärit kohviku taga asuvast hiigelsuurest aiast.
Alates sellest hooajast näeb saatesarja „Tareq Taylori Põhjamaade kokakunst” ka Eesti Televisioonist.

Detailne info

Teised on vaadanud

Tuuli Mathisen

Kapsaroad

Põnevaid toite erinevatest kapsastest

19,30 

Soodus

Kaspar Kolk

Rooma kirjanduse antoloogia

5,00 

21,92 

Tiit Efert, Kristina Efert

Eesti maitsed

22,90 

Soodus

Jessica Nadel

Roheline 24/7

7,00 

23,20 

Soodus

Tõnu Õnnepalu

Kevad ja suvi ja

7,00 

12,53 

Tänapäevane Eesti köök

22,90 

Juta Raudnask

Tervislikud õlid ja äädikad

Teejuht põnevate maitsete maailma

19,30 

Margit Härma

Köögiviljarikkad road ehk kuidas küpsetada trooja hobust

19,90 

Andra Kalda

Piparkoogimaitseline

17,40 

Soodus

Evelin Ilves

Leib. Ilo & vägi

Bread. The Beauty & the Might

4,00 

24,15