Teisel ajal, teises elus

Olof Palme triloogia II osa

Leif G. W. Persson

Sisu tutvustus

Neljapäeval, 30. novembril, Karl XII surma-aastapäeval möllavad Stockholmi südalinnas ulatuslikud meeleavaldused. Umbes samal ajal tapetakse ühe riigiasutuse võrdlemisi tähtsusetu ametnik oma Östermalmi korteris. Häirele reageerib vastu tahtmist Jarnebring. Kui ta koos oma uue kolleegi, kriminaalinspektor Anna Holtiga kohale jõuab, on kurjategija aga juba minema lipsanud. Juurdlus lõpetatakse üsna varsti ning suunatakse nende raskete vägivallakuritegude hulka, mis ongi jäänud lahendamata.
Samal ajal paistab juhtum elavat salaelu. Kaitsepolitsei käib ringi ja esitab mõrvaohvri ja teda ümbritsenud inimeste kohta küsimusi – küsimusi teise aja ja teise elu ning oluliselt tõsisemate kuritegude kohta kui see, millest Jarnebring ja Holt püüavad sotti saada.
Politseidirektor Lars Martin Johansson on nimetatud kaitsepolitsei operatiivbüroo juhiks. Nüüd on uued asjad käsil ja viimane aeg koristada toad vanadest luukeredest, mis ta eelkäija on kapo kappidesse kogunud. Ent kõik ei kulge ootuspäraselt. Tal tuleb tegeleda hoopis teise ajaga, kus need inimesed, kellega Johansson kohtub, on elanud teist elu. See, et Johansson, Jarnebring ja Holt lahendavad justkui möödaminnes ära ka ühe riigiasutuse võrdlemisi tähtsusetu ametniku mõrva, on väike lohutus võrreldes kogu muu jamaga, mis lahti läheb.
„Teisel ajal, teises elus“ on Leif GW Perssoni menuka Olof Palme triloogia teine osa. Sarja esimene osa „Suveigatsuse ja talvekülma vahel“ ilmus eesti keeles aastal 2016.

Detailne info

Teised on vaadanud

Ann Cleeves

Valged ööd

Shetlandi sarja teine romaan

23,20 

Soodus

Yana Vagner

Vongozero

5,00 

22,25 

Soodus

John le Carré

Öine administraator

9,00 

28,00 

Daniel Cole

Kaltsunukk

24,20 

Ingar Johnsrud

Viini vennaskond

Beieri triloogia esimene raamat

Soodus

Asa Larsson

Päikesetorm

3,00 

21,25 

Soodus

David Cronenberg

Hävitatud

5,00 

21,25 

Stieg Larsson

Tüdruk, kes mängis tulega

Millenniumi sarja 2. raamat

22,30 

Michael Katz Krefeld

Sekt

24,20 

Robert Galbraith

Kus on kurja kodu

23,20