Terrori käest vabadusse

Ühe inglanna dramaatiline elu ja seiklused

Stella Arbenina

Sisu tutvustus

Kes on see Eesti kodakondsuse saanud maailmakuulus näitlejanna, kellel perekond ei lubanud lavakarjääri alustada, aga kes teenis ära nii Stanislavski kui ka Meierholdi kiidusõnad ja kes on mänginud Murnau lavastatud filmis? Kes käis läbi Vene keisririigi koorekihiga ja kelle suguvõsa on saanud alguse William Vallutaja ajal? Kelle abikaasa perele kuulus Kumna mõis, mille Eesti riik neilt ilma kompensatsioonita ära võttis?
See oli paruness Stella Meyendorff (1884–1976), Peterburis sündinud inglanna, kelle neiupõlvenimi oli Whishaw ja lavanimi Arbenina, intelligentne ja emotsionaalne naine, kes mängis 1920. aastate algul Revali lavalaudadel üle 100 peaosa. Ta laulis Vene revolutsioonikaoses oma Peterburi kodus „Madama Butterfly“ aariaid, et mitte hulluda, kui akna all käis tulistamine. Sõda lahutas ta oma lastest, nii et ta ei teadnud midagi nende saatusest, saates Paul Pinna neid otsima.
1929. aastal avaldatud mälestustes kirjeldab ta privilegeeritud elu Peterburis, sõja- ja revolutsioonikeerist Venemaal, mis ta endasse tõmbas, kui Nõukogude komissar neljateistkümne püssimehe valve all ta vanglasse sõidutas, nii et inimesed tänaval teda vaadates risti ette lõid ja pead paljastasid. See on emotsionaalne lugu võitlusest lähedaste ellujäämise nimel, armastusest teatri vastu, põgenemisest ja endale näitlejana nime tegemisest nii Eestis kui ka mujal Euroopas.

Detailne info

Teised on vaadanud

Henry Marsh

Ära tee kahju

Lood elust, surmast ja ajukirurgiast

21,25 

Soodus

Tiit Karuks

Elu nagu kümnevõistlus

3,00 

17,90 

Jüri Hanko

Me olime noored, me tahtsime elada

20,45 

Winston Churchill

Tormihoiatus

32,50 

Timo Laine

Tankid ja tarakanid

Pealtnägijana lagunevas Nõukogude impeeriumis

25,15 

Helen Rappaport

Võidujooks Romanovite päästmise nimel

23,20 

Soodus

Tiit Pruuli

EÜE jälg

Pildikesi üliõpilasnoorsoo elust

2,00 

28,00 

Norman Sunshine, Alan Shayne

Topeltelu

Armastuslugu Broadwaylt Hollywoodi

23,20 

Lev Tolstoi

Sõda ja rahu. I ja II osa

24,20 

Soodus

Ike Volkov

Kes teab

3,00 

22,20