Ujuja

Joakim Zander

Sisu tutvustus

Ühel palaval ööl Damaskuses Süürias 1980. aastate alguses jätab Ameerika agent oma vastsündinud lapse ebakindla saatuse hooleks. See on reetmine, mida ta ei suuda endale hiljem iialgi andestada. Oma mineviku eest põgeneb ta Liibanoni, Afganistani, Iraaki – ükskõik kuhu, kus stress ja oht lasevad tal unustada. Kuni lõpuks ei saa ta end tõe eest enam varjata ja jõuab kätte aeg teha otsustav valik.
Kolmkümmend aastat hiljem võtab Euroopa Liidus töötava Rootsi juristi Klara Walldeéniga ühendust tema kunagine kallim Mahmoud Shammosh, kes uurib sõjakuritegusid. Tal on vaja Klara abi juhustlikult tema valdusesse sattunud info käsitlemiseks – see on salajane informatsioon, mille varjamise nimel on võimsad jõud valmis kõike tegema. Üleöö muutuvad Klara ja Mahmoud tagaaetavateks, nad põgenevad läbi talvise Euroopa, kus piirid riikide vahel on sama haprad nagu sõprade ja vaenlaste, tõe ja vale, mineviku ja nüüdisaja vahel.
„Ujuja” on põnevusromaan süüst ja selle heastamisest. Mineviku olulisusest ja taagast. Ja sellest, et iseenda eest pole võimalik põgeneda.
Joakim Zander (sünd. 1975) elab oma perega Helsingis, kus ta töötab Euroopa Liidu juristina. Ta on töötanud kümme aastat Brüsselis Euroopa Liidu erinevates ametkondades ja kaitsnud Maastrichti ülikoolis õigusteaduse doktori kraadi.

Detailne info

Teised on vaadanud

Ann Cleeves

Valged ööd

Shetlandi sarja teine romaan

23,20 

David Lagercrantz

See, mis ei tapa

Millenniumi sarja 4. raamat

24,90 

Soodus

John le Carré

Öine administraator

5,00 

28,00 

Robert Galbraith

Siidiuss

19,90 

Soodus

Erik Axl Sund

Klaaskehad

Musta melanhoolia triloogia I osa

3,00 

22,20 

Daniel Cole

Kaltsunukk

24,20 

John Grisham

Salakaebaja

25,15 

Agatha Christie

Uurivad Tommy ja Tuppence

I osa

22,20 

J. P. Delaney

Eelmine tüdruk

22,20 

Joakim Zander

Eeslinn

2.osa

24,20