Ümber. Ilma

Uku Randmaa, Maibi Randmaa

Sisu tutvustus

Kas tead, mis tunne on veeta üheksa kuud järjest üksinda ulgumerel? Kuidas muutuvad su tunded ja emotsioonid, rääkimata kehakaalust?

Eesti soolopurjetaja Uku Randmaa osales 2018. aastal ümbermaailma soolopurjetamisvõistlusel Golden Globe Race. Võistlusel, mis toimub alati samasuguste navigeerimisvahenditega, mis olid kasutusel siis, kui see 1968. aastal ellu kutsuti. Ei mingit moodsat tehnikat ega sidepidamisvõimalusi. Rääkimata võimalusest vahepeal end mõnes sadamas sirutada.

Uku ja Maibi Randmaa raamat „Ümber. Ilma” on sümbioos kahest maailmast: merest ja mandrist, ka siseelust ja välistest tingimustest.
Karmil merel pidas Uku päevikut ja omamoodi merekaruelu elas samal ajal tema naine, Maibi, kes hoolitses nende pisikeste kaksikute, ühe tiineri ja terve kodu eest. Kui Uku hoidis merel lippu kõrgel, siis samal ajal tegi seda ka Maibi, kaks jalga kindlalt maa peal, sõna otseses mõttes.

Selles raamatus põimuvad ja põrkuvad kahe inimese mõtted ja emotsioonid, sest kerge polnud kummalgi. Kuid sellest raamatust koorub välja ka suurem mõte – kui tähtis on ikkagi armastus. Ja kuidas see püsima jääb, kui teineteisest nii kaugel ollakse.

Detailne info

Teised on vaadanud

Venno Loosaar

EiTahaLood

15,40 

Liz Dean

Kuldne taro

19,90 

Zia Allaway

Tubane aiapidamine

Loominguline lähenemisviis toidu- ja maitsetaimede kasvatamisele

24,15 

Victoria Hislop

Päikesetõus

25,10 

Tiit Aleksejev

Müürideta aed

Lugu esimesest ristisõjast

16,70 

Vitamiinide ja mineraalainete käsiraamat

Imelised toidud tervise toetamiseks

23,90 

Minu suured küsimused

16,70 

Soodus

Õpilase leiutiste entsüklopeedia

19,00 

27,00 

Kristina Efert

Hakkliha

21,35 

Eva Pärtel

Küpsetaja käsiraamat

22,25