Soodus

Valitsuse maja

Vene revolutsiooni saaga

Yuri Slezkine

Soodushind 23,90 

29,90 

Sisu tutvustus

„Valitsuse maja“ ei sarnane ühegi teise Vene revolutsioonist ja nõukogude võimueksperimendist varem ilmunud raamatuga. Yuri Slezkine’i teos, mille kohta võib öelda, et see on kirjutatud Tolstoi „Sõja ja rahu“, Grossmani „Elu ja saatuse“ või Solženitsõni „Gulagi arhipelaagi“ traditsioone järgides, annab haaravas vormis täpse ja igakülgse pildi elust Moskva hiigelsuures kortermajas, kus nõukogude tipptegelased ja nende pered elasid enne, kui nad ise langesid stalinlike repressioonide ohvriks. Vankumatutest bolševikest ja uue maailma ehitajatest, kes on karastunud vanglates ja asumisel, saavad nüüd kõrged ametimehed, neil on perekond ja neilgi on oma olmemured, nad osalevad repressioonides, hukkavad rahvavaenlasi ja lõpuks hukatakse rahvavaenlastena ka nemad ise. Uus maailm jääb nende lastele …
Aastal 1931 valminud nn valitsuse maja, mis hiljem sai tuntuks kui maja kaldapealsel, asub teisel pool Moskva jõge Kremli vastas. Selles Euroopa suurimas kortermajas oli lisaks 505 möbleeritud korterile ka kõik muu vajalik alates kinost ja raamatukogust ning lõpetades tenniseväljaku ja lasketiiruga. Autor kirjeldab, kuidas maja asukad oma korterites elasid ja juhtisid Nõukogude riiki, kuni umbkaudu 800 nendest sattus viimaks vanglasse ja kaotas enamasti ka elu.
Kirjadele, dokumentidele, päevikutele, arvukatele intervjuudele ja sadadele haruldastele fotodele toetudes annab „Valitsuse maja“ mitmekülgse ja unustamatu koondpildi peaaegu kõikidest toonase elu tahkudest kirjanduskriitikast kuni uute revolutsiooniteooriate, tulevikuennustuste ja punase terrorini.
Yuri Slezkine on California ülikooli ajalooprofessor, Ameerika teaduste ja kunstide akadeemia liige ning mitme auhinnatud ajalooraamatu autor.

 

Mart Juur soovitab: „Detailne, mastaapne ja sügavale ajalookihtidesse kaevuv jutustus Nõukogude riigi kommunistlikust eliidist, selle tekkimisest, võimutäiusest ja allakäigust. Soovituslik kirjandus kõigile, kellel raskusi nõukogude võimu ebainimlikust ja samas kohutavalt rumalast olemusest arusaamisega.“

Detailne info
Arvustus

RAAMATUBLOGI: Maja kaldapealsel, rikaste ja vägevate kommunistide kodu ja samas ka viimse teekonna alguspunkt

Loe tervet arvustust


Raadio Kuku

Kuku Raadio saade: Nädala raamat

Loe tervet arvustust


etv.err.ee

Ajaloolane David Vseviov Ringvaates

Loe tervet arvustust


Teised on vaadanud

Mikk Sarv

Maa=ilm

20,45 

Soodus

Douglas Smith

Rasputin

Usk, võim ja Romanovite langus

25,00 

33,70 

Seppo Zetterberg

Rändajad Soome sillal

25,15 

Soodus

Stefan Klein

Loomise päevikud

Suurest paugust kloonitud inimeseni

5,00 

19,30 

Soodus

Helen Rappaport

Revolutsiooni küüsis

14,50 

25,15 

Art Leete

Soome-ugri saladused

20,45 

Winston Churchill

Tormihoiatus

32,50 

Enn Tarvel

Eesti rahva lugu

23,90 

Bertrand Russell

Filosoofia probleemid

Clarissa Pinkola Estes

Naised, kes jooksevad huntidega

Müüte ja pajatusi ürgnaise arhetüübist

27,90