Võim valu üle

Helena Miranda

Sisu tutvustus

Sa oled kannatanud valu juba pikemat aega, mitmeid kuid, võib-olla ka aastaid või isegi aastakümneid. Su valu peamine põhjus ei ole ehk selgunud või pole selle vastu tõhusat ravi leitud. Oled proovinud paljusid abinõusid, neelanud rohtusid, võimelnud, teinud tervisesporti ja puhanud. Sind on ehk opereeritudki, vähemalt korra, aga võib-olla ka rohkem. Oled võidelnud oma töövõime säilitamise nimel ja võib-olla selle valule kaotanud. Sul on oma valust kõrini. Vahetevahel valdab su meeli lootusetus: kas see ei lõpe siis kunagi? Ehk tunned ennast oma valudega ka väga üksildasena. See raamat on mõeldud just sinule.
Kestev füüsiline valu mõjutab miljonite inimeste elu kõikjal maailmas ja see on nii isikliku kannatuse kui ka töövõimetuse peamisi põhjuseid. Valu-uuringud on viimase 10–15 aastaga tublisti edenenud ja arusaamad valu kohta on muutunud. Võib isegi öelda, et sel alal on toimunud väike teadusrevolutsioon.

Helena Miranda on Soome arst ja tegelenud pikka aega ka valu-uuringutega. Ta on kogunud sellesse raamatusse uued teadmised valdkonnast ja võtnud jutuks 18 erisugust valu võitmise vahendit. Autor jagab avameelselt ka oma isiklikku valuga toimetuleku lugu, et julgustada lugejaid uskuma ja tegutsema, sest ka valuga on võimalik elada elamisväärset elu, ehkki see ei ole alati lihtne.

Detailne info

Teised on vaadanud

Maaret Kallio

Nõudlikult leebe

18,60 

Kuanyshbay Rakshimzhanov

Inimene ühiskonna ja looduse kuningriigi vahel

22,25 

Giulia Enders

Võluv soolestik

Kogu tõde ühe alahinnatud elundi kohta

17,90 

Sophie Hannah

Kuidas pidada vimma

Kibestumisest rahuloluni – vimma jõud võib muuta elu

23,20 

Nina Bataille

Ühe pere lapsed

Rivaalitsemisest üksmeeleni

18,60 

Lisa M. Schab

Enesehinnangu tööraamat teismelistele

16,70 

Pauline Wills

Tšakraraamat

Tasakaalustage oma keha eluenergiat

19,30 

Steven R. Gundry

Vastuolulised taimed

Lahingud seedetraktis

23,20 

Soodus

Andrew Solomon

Käbid ja kännud

Vanemad ja lapsed oma identiteedi otsinguil

35,90 

44,90 

Merete Mazzarella

Vanaemadest ja lastelastest

Täna õhtul me mängime...

18,60