0

Millenniumi sari

Millenniumi sari koosneb kuuest kriminaalromaanist, mille autoriteks on Stieg Larsson ja David Lagercrantz. Sarja kolme esimese raamatu autoriks on ajakirjanik Stieg Larsson (1954–2004). 2005. aastal ilmus ta esimene romaan „Lohetätoveeringuga tüdruk“, mis pälvis kohe suure tähelepanu. 2006. aastal järgnes „Tüdruk, kes mängis tulega“ ning 2007. aastal triloogia kolmas osa „Purustatud õhuloss“. Need kolm pärast autori surma ilmunud romaani kujunesid lühikese ajaga ka rahvusvaheliselt tõeliseks fenomeniks. Larssoni Millenniumi-triloogiat jätkas Rootsi auhinnatud kirjanik ja ajakirjanik David Lagercrantz (snd 1962), kelle esimene eraldiseisev järg Millenniumi-triloogiale pealkirjaga „See, mis ei tapa“ ilmus 2015, sellele järgnes 2017. aastal „Mees, kes otsis oma varju“ ja 2019. aastal sarja finaal „Tüdruk, kes peab surema“.

Millenniumi raamatusarja peategelasteks on ajakirjanik Mikael Blomkvist ja maailmatasemel häkker Lisbeth Salander. Mikael on idealistlik, oma tööle pühendunud, fanaatiliselt õigust ja õiglust ihkav inimene. Lisbeth on noor naine, kelle minevikus on midagi väga hämarat ja kes on treeninud end igas mõttes ellujääjaks. Mikaeli ja Lisbethi teed ristuvad ning koos uuritakse ja paljastatakse mitmed rahvusvahelise ja poliitilise haardega saladused.

Kokku on Millenniumi-sarja müüdud üle 100 miljoni eksemplari. Raamatute põhjal on valminud mängufilmid nii Rootsis kui ka USAs.

David Lagercrantz

Tüdruk, kes peab surema

Millenniumi sarja 6. raamat

1 2 3 4 5

25,90 

Lisbeth Salander on otsustanud: ta ei ole enam tagaaetav. Edaspidi on tema see, kes jahti peab.

David Lagercrantz

Mees, kes otsis oma varju

Millenniumi sarja 5. raamat

1 2 3 4 5

24,90 

Lisbeth Salander kannab karistust Flodberga naistevanglas, kus tunneb end võrdlemisi turvaliselt

Stieg Larsson

Tüdruk, kes mängis tulega

Millenniumi sarja 2. raamat

1 2 3 4 5

25,90 

Mõrvarelvalt leitakse Lisbeth Salanderi sõrmejäljed. Tüdruk on aga jäljetult kadunud.

Stieg Larsson

Lohetätoveeringuga tüdruk

Millenniumi sarja 1. raamat

1 2 3 4 5

21,90 

Mikael Blomkvist ja Lisbeth Salander uurivad lugu, mis järjest õudsemaks ja verisemaks muutub.