0

Roheline Eesti

Raamatusari „Roheline Eesti“ sai alguse 2013. aastal Tarmo Pikneri koostatud teosega „Eesti orhideed“. Iga sarja raamatus annab oma ala spetsialist ülevaate mõnest Eesti looduse märkimisväärsusest. Raamatutes on rikkalik fotomaterjal ja need on suunatud ennekõike loodusarmastajale, kuid on heaks ülevaateks ka tõsisemale huvilisele.

Sarjas „Roheline Eesti“ on ilmunud 18 raamatut: Tarmo Pikner „Eesti orhideed“, Kristel Vilbaste „Eesti allikad“, Raivo Kalle, Renata Sõukand „Eesti looduslikud toidutaimed“, Tarvo Valker „Eesti röövlinnud“, Erki Õunap, Urmas Tartes „Eesti päevaliblikad“, Jüri Kamenik „Eesti pilveatlas“, Epp Moks, Jaanus Remm, Oliver Kalda, Harri Valdmann „Eesti imetajad“, Kai Kimmel „Eesti sood“, Taimi Paal „Eesti metsamarjad“, Ain Vella, Andres Tõnisson „Eesti koopad“, Tarvo Valker „Eesti lindude ränne“, Anneli Palo „Eesti metsad“, Andres Tarand, Ain Kallis „Eesti tornaadod“, Karl Adami „Eesti talvised metsalinnud“, Tiit Hunt „Eesti kalad“, Toomas Kukk „Eesti vähetuntud taimed“, Henn Timm, Rein Järvekülg, Peeter Pall, Sirje Vilbaste „Eesti jõed“, Ronald Laarmaa, Ingmar Ott, Henn Timm, Kairi Maileht, Margot Sepp, Helle Mäemets, Anu Palm, Teet Krause, Katrin Saar „Eesti järved“.

Anneli Palo

Eesti metsad

1 2 3 4 5

23,90 

Siinses raamatus on metsa vaadeldud kui ajas ja ruumis pidevas arengus olevat elukooslust.

Toomas Kukk

Eesti vähetuntud taimed

1 2 3 4 5

20,90 

Sõltumata sellest, kui hästi me taimi teame, on meil kõigil tundmatuid kodumaiseid taimeliike.
E-raamat

Karl Adami

E-raamat: Eesti talvised metsalinnud

1 2 3 4 5

14,90 

Raamat jutustab lindudest, kes trotsivad meie sügiseid ja eripalgelisi talvi.

Ain Kallis, Andres Tarand

Eesti tornaadod

1 2 3 4 5

23,20 

Tornaadode näol on tegemist loodusnähtusega, mida hästi kätte ei saa ega kotti ei pane.

Tarvo Valker

Eesti lindude ränne

1 2 3 4 5

22,90 

Lindude ränne on köitnud inimesi aastasadu. Ülevaade Eesti rändlindudest.

Taimi Paal

Eesti metsamarjad

1 2 3 4 5

20,90 

Kogumik Eestimaal looduslikult kasvavatest taimedest, mille vilju rahvas nimetab marjaks.

Ain Vellak, Andres Tõnisson

Eesti koopad

1 2 3 4 5

22,90 

Mis on koobas? Eimiski, lihtsalt ruumitäis õhku – ka nii võiks vastata. Koobas on asi, mida pole, asi, mille olemus seisnebki tühjuses. Ometi on koopad oma „eimillegagi“ erilised. Kas on mõnda teist ruumitäit õhku, mille kohta on nii palju muistendeid ja legende? Maa-alune ruum on otsekui erilisem, väärtuslikum, põnevam – ja maa peal polegi vist […]