Soodus

Filmi audiovisuaalne keel

Jarmo Valkola

Sisu tutvustus

Jarmo Valkola „Filmi audiovisuaalne keel” on esimene eestikeelne filmiuuringute-teemaline raamat, mis sobib nii õppematerjaliks filmi- ja ajalookursustele kui ka silmaringi avardavaks lugemiseks asjahuvilistele. Raamat võimaldab sügavamalt mõista filmikunsti keelt.
Balti Filmi- ja Meediakooli dotsent ja raamatu autor Jarmo Valkola vaatleb filmi kui ulatuslikku visuaalset süsteemi. Autorile on kõige olulisemaks küsimuseks, kuidas film tähendusi loob.
Raamatus leiavad käsitlemist liikumised ja lained filmikunsti ajaloos alates saksa ekspressionismist ja nõukogude montaažist kuni itaalia neorealismi ja Nouvelle Vague´ini.Valkola uurib ka dokumentaalfilmi, kujutise esteetikat ja kinematograafilise autorluse teemat. Eraldi leiavad käsitlemist veel filmižanrid: õudusfilm, komöödia, muusikal, film noir ja vestern, lisaks Alfred Hitchcocki ja Aki Kaurismäki looming.
Jarmo Valkola (snd 1952) on Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli filmiajaloo ja -teooria dotsent. Ta on kirjutanud kino, kunsti ja esteetika teemadel kokku 17 raamatut ning 60 teadusartiklit. 1993. aastal kaitses ta Jyväskylä ülikoolis oma doktoriväitekirja teemal „Perceiving the Visual in Cinema; Semantic Approaches to Film Form and Meaning”. Lisaks Balti Filmi- ja Meediakoolile töötab Jarmo Valkola dotsendina Helsingis Aalto ülikoolis ning Jyväskylä ja Lapimaa ülikoolis ning külalisprofessorina on ta töötanud ka Pariisis Sorbonne’i ülikoolis.

Detailne info

Teised on vaadanud

Marko Mihkelson

Murdeajastu

26,00 

Soodus

Tiit Hunt

Lääne-Eesti teejuht

1,00 

18,90 

Soodus

Edward Lucas

Küberfoobia

7,65 

24,15 

Koostanud Heiki Raudla

Heade mõtete raamat

22,90 

Chris Bickerton

Euroopa Liit: teejuht kodanikule

21,40 

Soodus

Mart Kadastik

Suvi sulab talvel

Teine raamat

5,00 

17,90 

Soodus

Sofi Oksanen

Kui tuvid kadusid

9,00 

19,60 

Vanavanemate album

22,20 

Soodus

Merlin Piirve

Ühe maailmavalutaja märkmed

1,00 

14,90 

Soodus

J. K. Rowling

Ootamatu võimalus

13,90 

16,74