Hea ment

Rauno Võsaste

Sisu tutvustus

Elu 2000. aastate alguse Tartu politseis kulgeb pealtnäha sama rahulikult kui elu Tartu linnas. Tegelikkuses aga on politseis käimas halastamatu võimuvõitlus. Sisepinged ja ebaterve konkurents kriminaalpolitsei erinevate üksuste vahel on väljunud kontrolli alt. Juhid on jõuetud probleemi lahendama ja on valinud jaanalinnumeetodi.
Selle võitluse peategelaseks on noor narkokuritegude talituse juht Raul Jarin, kelle elu võtab ühel hetkel kõige ootamatuma pöörde.
Väljamõeldud sündmuste ja tegelastega romaani idee pärineb tegelikult aset leidnud juhtumist. Autor on ka ise töötanud Tartu kriminaalpolitseis, mistõttu raamatulehekülgedel on aimatavaid sündmusi ja tegelasi, kes võivad hea kujutlusvõime korral tahes-tahtmata kedagi või midagi meenutada. Tõeste ja väljamõeldud sündmustega mängides ja nende piire kombates ning hägustades oli autori eesmärk kirjutada eelkõige lugu, mida oleks nauditav lugeda. Pinget lisavad varasemalt vähe kajastatud kriminaalpolitsei siseelu ja vanglakambrites toimuva kirjeldused. Sõprus pannakse siin proovile väga ekstravagantsetes oludes. Loomulikult ei puudu ka meie igapäevaelule nii omased ja kahjuks tavalised nähtused, nagu reetmine, omakasupüüdlikkus, kahjurõõm.

Detailne info

Teised on vaadanud

Tiit Leito

Maakillud meres.

Eesti väikesaared

29,00 

Tõnu Õnnepalu

Flandria päevik

17,40 

Kristi Piiper

Tõde või tegu

Stella

14,45 

Katrin Kalda

Maa, kus puudel pole varju

19,30 

Piret Õunapuu

101 Eesti vana aja asja

18,35 

Vladimir Juškin

Peaministri nõuniku päevik

Aprill 1990 - jaanuar 1992

27,00 

Thomas Salumets

Kujuneda sunnita

Mõistmaks Jaan Kaplinskit

17,40 

Tänapäevane Eesti köök

22,90 

Meelis Friedenthal

Mesilased

16,65 

Tõnu Õnnepalu

Klaasveranda

17,40