Imelised linnud

Mida neilt õppida meist endi, maailma ja parema tuleviku kohta

Jim Robbins

Sisu tutvustus

Meie suhe lindudega erineb meie suhtest kõigi teiste elusolenditega. Linde leidub praktiliselt kõikjal ning meile meeldib neid vaadelda, kuulata, kodus pidada ja ka nendega suhelda. Jim Robbinsi sõnul on linnud meie kõige olulisem side loodusega. Nad tõmbavad meie pilgu taevasse, nii sõna otseses mõttes kui ka kujundlikult; nad ahvatlevad meid loodusesse nende ilu imetlema ning annavad meile võimaluse aimata, mida tähendab kaalutus. Linnud on aidanud inimestel jõuda paljude saavutusteni: õppida lendama, hankida rõivaid ja toitu ning omaenese aju ja keha paremini tundma õppida. Ning neil on meile lisaks palju öelda, kuidas jääda inimeseks loodusmaailmas.
Käesolev raamat kirjeldab lindude ainulaadseid omadusi ja näitab, kui väärtuslikud on nad inimeste jaoks – nii ökoloogilises kui vaimses kontekstis. Tuginedes nii teadusuuringute tippsaavutustele kui ka inimeste vanimatele usunditele, on see raamat pilguheit lindude imetabasesse maailma ning hämmastavatesse viisidesse, kuidas nad kogu planeedi elu rikastavad.

Jim Robbins on vabakutseline kirjanik ja ajakirjanik, ta on kirjutanud rohkem kui kolmekümne viie aasta jooksul artikleid ajalehele The New York Times, tema lemmikteemadeks on teadus- ja keskkonnaprobleemid.

Detailne info

Teised on vaadanud

Urmas Laansoo

Retk taimede maailma

15,62 

Andres Tarand, Ain Kallis

Eesti tornaadod

23,20 

Andres Tõnisson, Ain Vellak

Eesti koopad

23,20 

Tarmo Pikner

Eesti orhideed

17,65 

Andrei Miljutin

Maailma imetajate mitmekesisus

26,10 

Tuire Kaimio, Minna Tallberg

Koos hobusega

32,90 

Killian Mullarney, Dan Zetterström, ...

Linnumääraja

Euroopa ja Vahemere maade lindude välimääraja

28,05 

Anneli Palo

Eesti metsad

22,20 

Urmas Tartes, Erki Õunap

Eesti päevaliblikad

19,90 

Tarvo Valker

Eesti lindude ränne

23,20