K nagu kull

Helen Macdonald

Sisu tutvustus

Väljapaistva ja tunnustatud autori Helen Macdonaldi raamat on isikupärane segu looduskirjandusest ja memuaaridest, milles põimuvad kinnisideed, hullus, mäletamine, müüdid ja ajalugu.

Kui Helen Macdonaldi isa ühel Londoni tänaval ootamatult suri, oli selle mõju tütrele hävitav. Lapsest saati kullidest lummatud ja tolleks ajaks juba kogenud kullikasvatajana ei olnud Helen aga kunagi tundnud kiusatust kasvatada kanakulli, üht kõige raskemini treenitavamatest ja kardetavamatest röövlindudest. Leinates isa, nägi ta nüüd kanakulli raevukas ja metsikus iseloomus peegeldumas midagi endast. Jõudnud otsusele üks selline lind üles kasvatada, võideldes ühtlasi sel moel oma kaotusega, ostiski Macdonald Mabeli ning alustas katsumusterohket ettevõtmist, kaaslaseks „Kunagise ja tulevase kuninga” autori T. H. White’i „Kanakull”. Projitseerides ennast „kulli taltsutamise eesmärgil metslinnu teadvusse”, kompas Macdonald inimeseks olemise piire. See muutis ta elu.

Tegu on südantlõhestava ja vaimuka teosega, kus autor on võtnud kartmatu aususega kirjeldada oma ränka kaotust ning väljendab täiesti unikaalsel moel ühe erakordse linnuliigi külgetõmbejõudu, analüüsides paralleelselt ka oma ekstsentrilist kullikasvatajapraktikat.

Detailne info

Teised on vaadanud

Soodus

Urmas Laansoo

Palmid

8,90 

27,70 

Anneli Palo

Eesti metsad

22,20 

Pelle Holmberg, Hans Marklund

Põhjamaa seened

17,40 

Soodus

Peep Ilmet

Linnumeeli

6,00 

16,40 

Jim Robbins

Imelised linnud

Mida neilt õppida meist endi, maailma ja parema tuleviku kohta

24,20 

Soodus

Tiit Hunt

Lääne-Eesti teejuht

2,90 

18,90 

Taimi Paal

Eesti metsamarjad

21,25 

Jürgen Schulte

Jahimehe käsiraamat

28,00 

Dominic Couzens

Linnud

Euroopa linnuliikide täielik käsiraamat

26,10 

Henrik Relve

Kiviaja puudutus

Retk haruldase loodusrahva juurde

24,20