Kadunud soki saladus

Piret Jaaks

Sisu tutvustus

Ühel päeval avastab sokk Volli, et tema kaaslane Soki-Viire on pärast pesumasinast tulekut kaduma läinud. Soki-Volli asub teda otsima ja kohtab oma rännakul rott Ralfi. Ühiselt võtavad värsked sõbrad ette pöörase seikluse läbi maja, kus nad tutvuvad erinevate põnevate tegelastega alates rääkivast moosipurgist kuni Pariisist pärit põlvik Pompiduuni. Loost ei puudu ka ämblik Punnsilm, tõre Koi, lõbusad lestad ja mitmed teised, kes omal moel aitavad kõik Viiret leida. Teekonnal saavad Soki-Volli ja Ralf vihje, et Viire on kohas, kus on „pime ja terav”. Aga kus Viire end tegelikult peidab? Või on temaga juhtunud hoopis midagi muud?
Piret Jaaks on näitekirjanik ja dramaturg, kes on võitnud oma loomingu eest mitmeid auhindu. Tema näidend „Näha roosat elevanti” võitis 2011. aastal Eesti näidendivõistluse ja 2015 anti tema novellikogule „Linnalegend” Betti Alveri debüüdi¬preemia. „Kadunud soki saladus” on tema esimene lasteraamat.
Marion Undusk on teatrikunstnik ja lasteraamatute illustreerija. Tema kunstnikutööd lavastustele „Vaata, Madlike, lund sajab” 2015. aastal NUKU Teatris ja „OZ” 2016. aastal Ugalas olid nomineeritud Salme Reegi nimelisele lasteteatriauhinnale. Lasteraamatud ja -lavastused on Marioni südamele kõige lähemal ja nendega ta praegu põhiliselt tegelebki.

Detailne info

Teised on vaadanud

J. K. Rowling

Harry Potter ja Azkabani vang. III osa

17,90 

Ingela Korsell, Asa Larsson

Sünk

PAX: 2. raamat

12,50 

Kristi Piiper

Tõde või tegu. 2. osa

Ema saladus

17,35 

Unni Lindell

Jõuluvana elab omas mullis

15,40 

Soodus

J. K. Rowling

Harry Potter ja surma vägised

VII osa

7,50 

19,81 

Emil Kolozsvari Grandpierre

Imeflööt

17,40 

Grigori Oster

Vallatu matemaatika

14,50 

Sinikka ja Tiina Nopola

Risto Räppar ja tema teisik

14,45 

Kätlin Kaldmaa

Halb tüdruk on jumala hea olla

12,50 

J. K. Rowling

Harry Potter ja saladuste kamber. II osa

16,90