Maakillud meres.

Eesti väikesaared

Tiit Leito

Sisu tutvustus

Eestis on viimaste andmete järgi üle kahe tuhande saare. Saari tekib pidevalt juurde, kuid samas liitub osa nendest ka naaberaladega, nii on saarte arv ja suurus pidevas muutumises. Siin raamatus piirdub meie huvi ligikaudu saja saarega. Valikusse on jäänud maakillud, mis on alles sündinud ja mille pindala ei ole üldjuhul suurem kui paarsada hektarit ning kus inimesed aasta ringi ei ela.
Oluline roll on raamatus piltidel. Fotod aitavad neid saari paremini ette kujutada ja kujundavad meelelise ruumi, mida piiritlevad saarteuurijate kogutud teadmised. Teel olles kuulame, mida meri räägib. Raamatus leiavad oma koha ka mõttepausid eriliste olemiste tarvis.
See raamat toetub paljude meresaari uurinud inimeste tööle. Kõige paremini on praeguse seisuga uuritud väikesaarte linde. Veidi vähem tähelepanu on pälvinud saarte taimestik, maastik, samblad, samblikud, putukad ja teised loomad. Sellest tulenevalt on ka raamatu teksti osa veidi lindude poole kaldu. Raamatu kokkukirjutamine nõudis kaks aastat järjepidevat tööd. Saarte pildistamiseks ja nende maastike kirjeldamiseks tuli kahe suve jooksul merel olla kokku ligi viiskümmend päeva ja veidi vähem öid. Nende mereretkede jooksul külastas autor ligikaudu sadat väikesaart.

Detailne info

Teised on vaadanud

Yuval Zommer

Suur mereraamat

16,40 

Meelis Friedenthal

Mesilased

16,65 

Kristi Piiper

Tõde või tegu

Stella

14,45 

Soodus

Andrei Ivanov

Kuutõbise pihtimus

Skandinaavaia triloogia III osa.

3,00 

16,40 

Õpilase entsüklopeedia

24,20 

Harri Valdmann, Epp Moks, ...

Eesti imetajad

19,90 

Urmas Laansoo

Retk taimede maailma

15,62 

Soodus

Tiit Hunt

Lääne-Eesti teejuht

2,90 

18,90 

Taimi Paal

Eesti metsamarjad

21,25 

Andres Tõnisson, Ain Vellak

Eesti koopad

23,20