Maestro

Geir Tangen

Sisu tutvustus

Ühel hallil sügishommikul äratab Haugesundi väikelinna mõrv: üks naine on kõrghoone rõdult alla visatud. Eelmisel päeval sai kohaliku ajalehe reporter Viljar Ravn Gudmundsson hoiatava e-kirja, mida ta tõsiselt ei võtnud. Kui saabub uus e-kiri, taipab Gudmundsson, et on sattunud halba kriminulli meenutava jantliku mõrvaloo keskmesse. Politseiuurija Lotte Skeisvoll peab tapja peatama, enne kui too jõuab oma ennustused täide viia, aga aega on napilt. Iga kaotatud sekund võib kellelegi elu maksma minna.
Tagaplaanil seisab taktikeppi vibutav dirigent, kes juhatab oma isiklikku reekviemi. Klassikalist surmasümfooniat, kus orkestri liikmed peavad mängima nii, nagu tema tahab. Partituur on tema käes. Tema on Maestro.
Geir Tangen (snd 1970) on õppinud politoloogiat ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogiat, töötanud ajakirjaniku, vabakutselise toimetaja ning põhikooli õpetajana. Ta elab Norra läänerannikul Haugesundis ja on Norras tuntud oma populaarse blogiga, kus ta arvustab kriminaalromaane. „Maestro“ on Geir Tangeni debüüt kirjanikuna. „Maestrot“ võib pidada sümboolseks Nordic Noir’i kvintessentsiks.

Detailne info

Teised on vaadanud

Soodus

Gillian Flynn

Lõikepind

7,00 

19,30 

Soodus

Yana Vagner

Vongozero

5,00 

22,25 

David Lagercrantz

Mees, kes otsis oma varju

Järg Stieg Larssoni Millenniumi sarjale

24,90 

Stieg Larsson

Lohetätoveeringuga tüdruk

22,25 

Leif G. W. Persson

Teisel ajal, teises elus

Olof Palme triloogia II osa

26,90 

John Grisham

Nurgaadvokaat

25,15 

Erik Axl Sund

Klaaskehad

Musta melanhoolia triloogia I osa

22,20 

Lee Child

Vaenlane

22,20 

Michael Katz Krefeld

Sekt

24,20 

Soodus

Agatha Christie

Teatame mõrvast

6,00 

13,50