Mitfordide mõrvalood

Juhtum rongis

Jessica Fellowes

Sisu tutvustus

London, 1919. Nooruke Louisa Cannon püüab meeleheitlikult leida pääseteed nii vaesuse ja viletsuse kui ka oma kurjade kavatsustega onu eest. Talle avaneb võimalus oma elu muuta, kui selgub, et Mitfordide aadliperekond otsib oma viiele tütrele lapsehoidja abilist.
Louisa kohaneb peagi turvalise eluga Oxfordshire’is asuvas Asthalli mõisas ning temast saab oma hoolealuste sõber ja usaldusalune. Eriti lähedane sõprus seob teda Mitfordide vanima tütre, temperamentse ja terase 16-aastase Nancyga.
Samal ajal vapustab kogu Inglismaad jõhker mõrvajuhtum – päise päeva ajal tapetakse rongis teenekas halastajaõde. Kui ootamatult selgub, et tapetul oli mitmeid seoseid Mitfordide lähikondlastega, otsustavad Nancy ja Louisa anda oma panuse kurjategija tabamiseks, taipamata esiti, kui keerulistesse olukordadesse nad seetõttu sattuda võivad.
Jessica Fellowes on võtnud oma romaani aluseks tõestisündinud mõrvaloo, mille ohvriks oli halastajaõde Florence Nightingale Shore, kuulsa nimekaimu ristitütar. Politseil ei õnnestunud süüdlast välja selgitada ning Fellowes on loonud selle juhtumi alusel oma ilukirjandusliku versiooni. Mitmed tegelased, sealhulgas värvikas Mitfordide suguvõsa, on samuti reaalselt eksisteerinud, kuid raamatu tegevustik on autori fantaasia vili. Jessica Fellowes, kelle sulest on ilmunud muuhulgas mitu seriaali „Downton Abbey“ ülevaateraamatut, pakub lisaks põnevusloole ka detailitäpseid kirjeldusi elust-olust Esimese maailmasõja järgsel Inglismaal.

Detailne info

Teised on vaadanud

Soodus

David Lagercrantz

See, mis ei tapa

Järg Sieg Larssoni Millenniumi triloogiale

10,00 

24,90 

Soodus

Robert Galbraith

Kus on kurja kodu

12,00 

23,20 

Soodus

Daniel Cole

Kaltsunukk

7,00 

24,20 

Soodus

Gillian Flynn

Lõikepind

2,00 

19,30 

John le Carré

Öine administraator

28,00 

Soodus

Geir Tangen

Maestro

5,00 

16,20 

Soodus

Graeme Macrae Burnet

Tema verine sepitsus

7,00 

23,20 

Soodus

Michel Bussi

Mustad vesiroosid

4,00 

24,15 

Soodus

Deon Meyer

Surnud enne surma

5,00 

23,20 

Soodus

Robert Galbraith

Siidiuss

6,00 

19,90