Soodus

Murdumatu

Lugu Teise maailmasõja päevilt ellujäämisest, kohanemisest ja lunastusest

Laura Hillenbrand

Sisu tutvustus

Poisipõlves oli Louis Zamperini oma kodulinna Torrance’i elanike silmis tõeline nuhtlus. Ülearusele energiale leidis ta õnneks hea väljundi jooksmises, jõudes 1936. aastal koguni Berliini olümpiamängudele. Hiilgavalt alanud sportlaskarjäärile tõmbas kriipsu peale Teine maailmasõda. Louis’st sai Vaiksel ookeanil jaapanlastega sõdiva pommitaja sihtur. Ühel väljalennul 1943. aasta mais kadus aga lennuk radaripildilt. Õnneks pääses Zamperini kahe kaaslasega kindlast surmast ja jäi laial ookeanil poolteiseks kuuks päästeparvele triivima. Lõõmav päike vaheldus ägedate tormidega, toime pidi tulema pideva janu, nälja ja parve ründavate haidega. Kui tundus, et enam hullemaks minna ei saa, langes Zamperini jaapanlaste kätte vangi. Kaheaastaseks kujunenud vangipõli oli lõputu mõnituste, vägivalla, näljutamise ja üle jõu käiva sunnitöö aeg.
Ometi suutis Zamperini kõigest üle olla ja jõudis pärast sõja lõppu kodumaale tagasi … et seista silmitsi järgmiste katsumustega. Visa hingega mees suutis neistki jagu saada ja elada peaaegu saja-aastaseks.
Kolm aastat New York Timesi bestsellerite nimekirjas püsinud dokumentaaljutustus „Murdumatu” on Laura Hillenbrandi teine raamat, mis on valminud rasket haigust trotsides. Raamatu põhjal valmis 2014. aastal film, mille lavastajaks oli Angelina Jolie.

Detailne info

Teised on vaadanud

Pierre Michon

Pisikesed elud

23,20 

Soodus

Diana Gabaldon

Võõramaalane. 2. raamat

Võõramaalase sarja I osa 2.raamat

9,00 

23,20 

Soodus

J. K. Rowling

Ootamatu võimalus

13,90 

16,74 

Louis-Ferdinand Celine

Reis öö lõppu

25,40 

Angela Carter

Verine kamber

15,40 

Umberto Eco

Praha kalmistu

25,15 

Soodus

Umberto Eco

Foucault´ pendel

9,00 

27,90 

Soodus

Liz Fenwick

Cornwalli armulugu

5,00 

21,25 

Carlos Ruiz Zafón

Marina

19,90 

Soodus

Helen Oyeyemi

Härra Fox

10,00 

23,20