Paastuga terveks

Kuidas elada tervena, puhastades keha ja hinge ravipaastuga ning toitudes tasakaalustatult

Natalia Trofimova

Sisu tutvustus

Dr Trofimova innustab lugejaid asuma looduslähedasema eluviisi teele ning paastuma. Sel moel suudab igaüks elada täisväärtuslikumat elu, hoida oma tervisemuresid kontrolli all ja püsida tõbedest priina ka ilma arstirohtudeta. Paastumise kui ravimeetodi kohta saab nende kaante vahelt uut infot nii see, kes on pidanud paastu pelgalt kaalulangetamise viisiks, kui ka kogenud paastuja. Et aidata mõista teadliku paastumise erinevust pealesunnitud nälgimisest ning seda, mil määral mõjutab tervist organismi eripära – sealhulgas võimalik toidutalumatus –, toitumisharjumused ja eluviis, kirjeldatakse põhjalikult inimorganismi toimimist.
Teoreetilised alapeatükid vahelduvad praktilistega, kus autor annab hulgaliselt näpunäiteid selle kohta, kuidas iga inimene ise saab oma heaolu nimel midagi ära teha. Raamatusse on oma lugude jutustamisega andnud panuse ka Looduse biospaas paastukuuril käinud inimesed, kelle lugudele lisanduvad autori üldistused oma mahukast paasturaviarsti praksisest.
Dr med Natalia Trofimova on sündinud Taga-Karpaatias ungari peres. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ning täiendanud end erialaselt Venemaal, Rootsis, Hispaanias, Inglismaal, Saksamaal ja mujal. Suurem huvi loodusravi vastu tekkis dr Trofimoval ülikooliajal, kui ta koges, et leidub hulk nähtusi, mida tavameditsiin ei oska seletada. Pärast töötamist TÜ Kliinikumis otsustas ta 1998. aastal asutada Eestis esimese loodusravikeskuse Loodus Tartumaale Luunja valda. Nüüdseks on tal üle 30-aastane kogemus ravipaastu ja dieetravikuuride alal ning tuhandeid patsiente.

Detailne info

Teised on vaadanud

Matt Haig

Põhjused, miks valida elu

19,40 

Theodore Zeldin

Elu varjatud rõõmud

21,25 

Rein Sander

Kubja ürditalu teed ja ravimteed

23,20 

Soodus

Kelly A.Turner

Täielik tervenemine

Vähi seljatamine kõige kiuste

7,00 

18,30 

Kuanyshbay Rakshimzhanov

Inimene ühiskonna ja looduse kuningriigi vahel

22,25 

Sinikka Piippo

Toit loodusest

Tervislikke toidutaimi õuelt, niidult ja metsast

21,25 

Lori Reid

Tervis käejoontel

Käte analüüs heaolu saavutamiseks

19,30 

Arlene K. Unger

Rahu

50 meelerahu- ja lõdvestusharjutust stressi vastu

18,35 

Derek Rydall

Ärkamine

Seitse sammu eneseleidmise teel

17,40 

Anders Hansen

Tugev aju

Kuidas liikumine ja treening sinu aju tugevdavad

19,90