Pühad ja müstilised sümbolid

Rahvad, usundid, müsteeriumid

Sisu tutvustus

Maailma usundid on alati oma tõekspidamiste süsteemi väljendanud sümbolitega, mis annavad edasi universumi väge ja väljendavad selle sügavamaid salapärasemaid tõdesid. Ka tänapäeva lääne ühiskonnas, kus näiliselt valitsevad mõistus ja tarbimine, kujundavad ühised sümbolid meie vaimset ja emotsionaalset maastikku. Tung väljendada selgelt universumi ja inimeste vahelisi vastastikuseid seoseid on inimese loomuomane vajadus, mis on meil ammuste esivanematega ühine.
See raamat on illustreeritud kokkuvõte inimolendite ajatutest pingutustest selgitada ja ohjeldada ümbritsevat maailma. Raamatu kolme ossa – rahvad, usundid ja müsteeriumid – on kokku kogutud mõned maailma kõige võimsamad pühad märgid ja kujutised. Siin on käsitletud ida ja lääne pärimusi, nii muistseid kui praegugi elavaid, ning allikateks on olnud kunst, rituaalid, müüdid ja spirituaalsus. Iga vaadeldud pärimus on ka omaette paeluv, kuid kõik koos toovad nad päevavalgele inimkogemuse paljud põhjapanevad arhetüübid.
See ligi 800-leheküljeline rohkete paeluvate illustratsioonidega teaberohke sümboliraamat sobib suurepäraselt ka meeldejäävaks kingituseks.

Detailne info

Teised on vaadanud

Raul Vaiksoo

101 Eesti monumenti

21,25 

Olev Abner, Kersti Lootus, ...

Eesti pargid

2

35,45 

Dominic Couzens

Linnud

Euroopa linnuliikide täielik käsiraamat

26,10 

Toomas Kukk

101 Eesti lille

16,73 

Toomas Kukk

Eesti taimede kukeaabits

24,15 

Liz Dobbs

1001 taime, mida elu jooksul tundma õppida

33,90 

Anu Mänd

101 Eesti kullassepateost

21,35 

Olev Abner, Kersti Lootus, ...

Eesti pargid

1

24,74 

Christopher Dell

Okultism, nõiakunst ja maagia

Illustreeritud ajalugu

28,00 

Mart Juur

101 Eesti popmuusika albumit

15,59