Ujuja

Joakim Zander

Sisu tutvustus

Ühel palaval ööl Damaskuses Süürias 1980. aastate alguses jätab Ameerika agent oma vastsündinud lapse ebakindla saatuse hooleks. See on reetmine, mida ta ei suuda endale hiljem iialgi andestada. Oma mineviku eest põgeneb ta Liibanoni, Afganistani, Iraaki – ükskõik kuhu, kus stress ja oht lasevad tal unustada. Kuni lõpuks ei saa ta end tõe eest enam varjata ja jõuab kätte aeg teha otsustav valik.
Kolmkümmend aastat hiljem võtab Euroopa Liidus töötava Rootsi juristi Klara Walldeéniga ühendust tema kunagine kallim Mahmoud Shammosh, kes uurib sõjakuritegusid. Tal on vaja Klara abi juhustlikult tema valdusesse sattunud info käsitlemiseks – see on salajane informatsioon, mille varjamise nimel on võimsad jõud valmis kõike tegema. Üleöö muutuvad Klara ja Mahmoud tagaaetavateks, nad põgenevad läbi talvise Euroopa, kus piirid riikide vahel on sama haprad nagu sõprade ja vaenlaste, tõe ja vale, mineviku ja nüüdisaja vahel.
„Ujuja” on põnevusromaan süüst ja selle heastamisest. Mineviku olulisusest ja taagast. Ja sellest, et iseenda eest pole võimalik põgeneda.
Joakim Zander (sünd. 1975) elab oma perega Helsingis, kus ta töötab Euroopa Liidu juristina. Ta on töötanud kümme aastat Brüsselis Euroopa Liidu erinevates ametkondades ja kaitsnud Maastrichti ülikoolis õigusteaduse doktori kraadi.

Detailne info

Teised on vaadanud

Ann Cleeves

Valged ööd

Shetlandi sarja teine romaan

23,20 

Soodus

Gillian Flynn

Lõikepind

7,00 

19,30 

Geir Tangen

Maestro

16,20 

Erik Axl Sund

Klaaskehad

Musta melanhoolia triloogia I osa

22,20 

David Lagercrantz

See, mis ei tapa

Järg Sieg Larssoni Millenniumi triloogiale

24,90 

Agatha Christie

Uurivad Tommy ja Tuppence

II osa

19,30 

Stieg Larsson

Lohetätoveeringuga tüdruk

22,25 

Robert Galbraith

Käo kukkumine

19,90 

Joakim Zander

Eeslinn

2.osa

24,20 

Michael Katz Krefeld

Sekt

24,20