Uudised

Alan Shayne ja Norman Sunshine esitlevad Tallinnas raamatut “TOPELTELU”

Neljapäeval esitlevad Alan Shayne ja Norman Sunshine oma raamatu “Topeltelu. Armastuslugu Broadwaylt Hollywoodi”. Üritus toimub 13. septembril kell 18 Rahvusooper Estonia valges saalis.

Autoritega vestleb Kristi Pärn-Valdoja ja muusikalise etteaste teeb SaxEst.

See on rännak läbi 20. sajandi teise poole USA meelelahutus- ja kunstimaailma ühe samast soost paari seltsis. Alan Shayne’i ja Norman Sunshine’i topeltautobiograafia jutustab mõnusa huumoriga nende 1958. aastal alanud ja siiani kestvast ühisest teekonnast Broadwaylt Greenwich Village’isse, Madison Avenuele ja Hollywoodi. Tänu Alanile avanevad meile teatri, kino ja televisiooni telgitagused, Norman jutustab reklaamikunstniku, maalija ja ajakirja väljaandja konkurentsitihedast elust.
Sellest suhtest on õppida kõigil, seksuaalsest sättumusest sõltumata. Kuidas hoida pikkade aastate jooksul üleval õnnelikku, kirglikku, vastutustundlikku, truudusel põhinevat suhet, vaatamata elu keerdkäikudele, kividele ja kändudele, mis kõigile teel ette tulevad.

Raamat on esitlusel müügil soodushinnaga.
Esitlus toimub inglise keeles.

Vaata lähemalt

Anu Mänd esitleb värsket raamatut “101 Eesti kullassepateost”

Kolmapäeval, 12. septembril kell 17.30 esitleb Anu Mänd Niguliste muuseumis oma värsket raamatut “101 Eesti kullassepateost”.

Kullal ja hõbedal on inimkonna ajaloos olnud erakordselt suur roll. Neil on palju väärtuslikke omadusi: nad on säravad, vastupidavad ja kergesti töödeldavad, nad on haruldased ja seetõttu kallid ja ihaldusväärsed. Ent praktilise väärtuse kõrval on alati olnud oluline ka kuld- ja hõbeesemete sümboolne tähendus.
Raamatus ei ole esemeid mitte üksnes kirjeldatud, vaid jutustatakse ka lugusid sellest, milleks neid loodi ja mis puhuks kingiti, kuidas kasutati ja kaunistati. Samuti saab lugeda kullasseppadest, kes neid esemeid lõid: nende päritolust, loomingust ja karjäärimustritest.

Kohtume esitlusel!

Vaata lähemalt